Zastawnik i Leszczak stawią czoła Brazylii

Chorzowianin 2019-03-28 | Komentarzy: 0
Futsalowcy Cleareksu Chorzów Mikołaj Zastawnik i Sebastian Leszczak zostali powołani do reprezentacji na dwumecz z najbardziej utytułowaną drużyną świata Brazylią.
Zastawnik i Leszczak stawią czoła Brazylii

Mikołaj Zastawnik w kwietniu będzie miał okazję zmierzyć się z Brazylią | Fot. Adrian Ślązok

Wizyta "Canarinhos" w Polsce będzie nie lada gratką dla kibiców futsalu. Brazylijczycy zmierzą się z Biało-Czerwonymi 14 kwietnia w Koszalinie oraz 16 kwietnia w Bydgoszczy.

Selekcjoner Błażej Korczyński powołał na te spotkania 14 zawodników, wśród nich dwójkę z chorzowskiego Cleareksu. Brazylijczykom stawią czoła Mikołaj Zastawnik oraz Sebastian Leszczak.

Dla futsalowców z Chorzowa będzie to druga w karierze konfrontacja z tą ekipą. Przed rokiem, na przełomie marca i kwietnia, reprezentacja Polski została zaproszona na dwa mecze do Kraju Kawy. Oba pojedynki zostały rozegrane w Uberabie i zakończyły się zwycięstwami "Canarihnos" 3:1 i 5:0.

Czytaj także: Świąteczna lekcja w Brazylii

Brazylia to najbardziej utytułowana reprezentacja w futsalu, pięciokrotny mistrz świata (1989, 1992, 1996, 2008 i 2012).

Polacy przygotowują się do eliminacji do MŚ 2020. W październiku w Zielonej Górze odbędzie się turniej, w którym nasza kadra zagra z Hiszpanią, Gruzją i Finlandią. Do kolejnej fazy (tzw. elite round) awansują dwa najlepsze zespoły.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.