Zenek_60 zamiast Jolki_15

Chorzowianin 2009-01-20
Jeśli powiesz dziecku „nie przykładaj na mrozie języka do metalowej barierki”, wiadomo co zrobi. Podobnie będzie jak powiesz mu, żeby nie wchodziło na zakazane strony internetowe.
Zenek_60 zamiast Jolki_15
- Rodzice muszą rozmawiać ze swoimi dziećmi. Rozmawiać, nie mówić. Dobra cenzurka nie może usypiać naszej czujności. Mówią wtedy, że córeczka ma świadectwo z czerwonym paskiem, w chórze kościelnym śpiewa. A poza szkołą? Czy wiemy co robi nasze dziecko? – mówi Jakub Śpiewak, prezes fundacji Kidprotect.pl.

Jego zdaniem dziś rośnie pokolenie dzieci, z którymi rodzice tracą kontakt. – To pokolenie dzieci, które nie potrafi ze sobą rozmawiać. Popatrzcie jak zachowują się na korytarzu. Piszą do siebie sms-y o treści: Co miałeś? Polaka. A ja matmę – dodaje.

Jak mówi prezes fundacji dziś mało kto jest nauczony szacunku do siebie. – Dlaczego czternastoletnia pani zamieściła swoje zdjęcia bez majtek? Bo nie jest nauczona szacunku do samej siebie. Nie jest nauczona odpowiedzialności za siebie, swoje zachowanie i drugiego człowieka. Nie uczymy dzieci wartości. Nie mamy na to czasu, bo musimy zrealizować podstawę programową! – tłumaczy.

Więcej w tygodniku Chorzowianin. W każdą środę w kioskach.

pam

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.