Abrakadabra. Czarujemy dzieci językami obcymi w Chorzowie

Chorzowianin 2011-10-11
W Chorzowie jest wiele szkół języków obcych. Większość jednak oferuje równocześnie rozmaite kursy zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. W takich miejscach okazuje się często, że oprócz dużych grup, trudno odczuć indywidualne podejście do każdego kursanta.
Abrakadabra. Czarujemy dzieci językami obcymi w Chorzowie
Trzeba jednak mieć to na uwadze, że przecież nikt inny, jak właśnie nasi Malusińscy potrzebują kameralnych warunków oraz ciepłej, domowej atmosfery, która sprzyja pozytywnemu nastawieniu do nauki.

Z takim założeniem powstało w Chorzowie półtora roku temu ABRAKADABRA Centrum Języków Obcych dla Dzieci od 2 do 12 lat.

ABRAKADABRA opiera się na naturalnej metodzie nauczania języka obcego, gdzie nauka przypomina proces przyswajania języka ojczystego. Została ona opracowana w 1997 roku przez Stephanie Lukschy - lingwistkę z Hamburga (zobacz www.spielsprachschule.de). Od tego czasu tysiące dzieci w całej Europie uczone są języka angielskiego , niemieckiego , francuskiego oraz hiszpańskiego tą metodą.

Im młodsze dziecko, tym łatwiej i bardziej naturalnie przychodzi mu przyswajanie języka obcego. Z wiekiem coraz trudniej o dobry akcent, poprawność gramatyczną oraz swobodę posługiwania się językiem właściwą jego rodzimym użytkownikom.

Współcześnie mózg uważa się za super gąbkę która najlepiej wchłania od urodzenia do ukończenia 12 roku życia. To właśnie podczas tego okresu a szczególnie pierwszych 5 lat tworzą się podstawy myślenia, mowy, zdolności widzenia postaw uzdolnień i innych cech człowieka. Nauka języka angielskiego lub innego języka obcego we wczesnych latach dzieciństwa sprawi, że dziecko polubi ten język. Łatwiej też będzie mu odnieść sukces podczas szkolnych lekcji językowych.

Bazując na naturalnej metodzie w nauczaniu dzieci ABRAKADABRA wykorzystuje zarówno ich zdolności językowe, jak również wizualno-przestrzenne, ruchowe, muzyczne oraz interpersonalne. Dzieci uczą się języka obcego wszystkimi zmysłami. Już od pierwszych zajęć komunikacja między dzieckiem a lektorem odbywa się w języku obcym. Kursy mają ulubioną przez dzieci formę zabawy. Nieodłącznymi elementami spotkań są między innymi gry, piosenki, rymowanki czy też projekty plastyczne.

W świat nowego języka wprowadzają profesjonalnie przygotowani nauczyciele, którzy posiadają predyspozycje do pracy z dziećmi, uczestniczą w regularnych szkoleniach oraz otrzymują wsparcie metodyczne od doradców metodycznych współpracujących z ABRAKADABRA w całej Europie.

Zapraszamy do Centrum Języków Obcych przy ul. Wolności 40 w Chorzowie (telefon kontaktowy: 665 555 319, www.abrakadabra.edu.pl).
Daj się zaczarować!

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.