Chorzowski Dzień Dziecka. Moc atrakcji pod Szybem Prezydent

Chorzowianin 2019-05-30
Jak co roku, 1 czerwca pod Szybem Prezydent obchodzić będziemy święto najmłodszych, czyli Chorzowski Dzień Dziecka. Przedstawienia teatralne, animacje, pokazy, dmuchańce i foodtrucki to tylko część z zaplanowanych atrakcji.
Chorzowski Dzień Dziecka. Moc atrakcji pod Szybem Prezydent

fot. UM Chorzów

Huczna celebracja Dnia Dziecka to jedno z tych wydarzeń, które na stałe wrosły w miejską tkankę. Już od kilku lat pod Szybem Prezydent organizowane są z tej okazji okolicznościowe imprezy.

– Zaczynaliśmy od Festiwalu Baniek Mydlanych, który dziś jest już tylko jednym z wielu punktów programu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Z każdym rokiem atrakcji przybywa, tak będzie i tym razem. W tym roku świętować będziemy również 2 czerwca.

Chorzowski Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, w godzinach od 13 do 17 przy Szybie Prezydent. W ramach obchodów organizatorzy zaplanowali między innymi: spotkanie z baśnią i muzyką pn. „Czterej muzykanci z Bremy i inne zwierzaki” w wykonaniu Teatru Lufcik na Korbkę, przedstawienie „Koziołek Matołek i jego przygody”, pokaz zumby dla dzieci, animacje i pokazy służb mundurowych. Do tego do dyspozycji uczestników będą dmuchańce, foodtrucki, stoiska z watą cukrową i popcornem. Głównym punktem wydarzenia będzie wspólne puszczanie baniek mydlanych o godzinie 15:30.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają na najmłodszych. Tego samego dnia Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na biletowany spektakl pt. „Mała Syrenka” w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego TENDI i Grupy taneczno-baletowej „Happy” o godz. 15. Z kolei Muzeum w „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” o godzinie 16 rozpocznie się również dwudniowe wydarzenie „Z orężem przez wieki”, gdzie będzie można podziwiać grupy rekonstrukcyjne z różnych okresów historycznych. 2 czerwca w Legendii – Śląskim Wesołym Miasteczku organizowany jest Dzień Dziecka od A do Z, czyli impreza z Radiem ZET.

Dzień Dziecka będzie też okazją do przedstawienia pierwszych stypendystów Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków. O utalentowanych młodych chorzowianach opowiedzą ich mentorzy: Piotr Naliwajko, Aleksandra Gajewska, Tomasz Mich, Aleksandra Kanior, Kamil Baron i Katarzyna Gojny podczas konferencji prasowej, zaplanowanej na piątek, 31 maja, o godzinie 10:00, w Pracowni Rysunku i Malarstwa Miejskiego Domu Kultury Batory (ul. Batorego 6).

Chorzowska Kapela Dobrych Uczynków to składająca się z przedstawicielek i przedstawicieli świata lokalnej kultury, sportu czy polityki, grupa, która działalność charytatywną zainicjowała w grudniu ubiegłego roku koncertem kolęd i pastorałek „Calendae”.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.