Chorzowskie plany noworoczne

Chorzowianin 2009-01-06
Spotkanie noworoczne, na które tradycyjnie zaprasza przewodniczący Rady Miasta, odbyło się w poniedziałek w Urzędzie Stanu Cywilnego. A czego życzyliby sobie i mieszkańcom Chorzowa zaproszeni przez Henryka Wieczorka goście? Jakie mają plany na 2009 rok?
Chorzowskie plany noworoczne
Marek Kopel, prezydent Chorzowa
Przykrycie koryta Rawy to w tym roku, bez wątpienia, jedna z najważniejszych i najbardziej widocznych inwestycji. Na wielu odcinkach jeszcze w 2009 r. rawa zniknie. Pod koniec roku powinny być również widoczne efekty prac przeprowadzonych na Stadionie Śląskim. Wybudujemy salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 1, przybędzie nam także kilka nowoczesnych boisk. Miasto planuje także sporo inwestycji drogowych.

Jerzy Buzek, honorowy obywatel Chorzowa, były premier, poseł do Parlamentu Europejskiego
Chorzów zawsze związany był z energetyką, przemysłem węglowym i metalurgią. Polska, a więc i region śląski, niedawno odniosła sukces w pakiecie klimatyczno-energetycznym. Nikt nie ma wątpliwości, że węgiel i energetyka oparta na węglu jest podstawą do zasilania energetycznego, nie tylko dla Polski, ale i dla całej Europy. Unia Europejska już stawia na węgiel. Będzie współfinansować badania i inwestycje w tym zakresie. Jest to również szansa dla chorzowskiej edukacji, którą czeka świetlana przyszłość dzięki powstającemu Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.
Chorzowianom najbardziej marzy się obwodnica prowadząca przez byłą kopalnię „Prezydent” i hutę „Kościuszko”. Pojawią się nowe inwestycje, miejsca pracy, a przede wszystkim szansa na odnowienie chorzowskiego rynku, gdy zniknie estakada. Najważniejsze jednak są mistrzostwa Europy 2012 w Chorzowie. 21 stycznia organizuję wielkie spotkanie z udziałem przedstawicieli władz Chorzowa, Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze i innych śląskich klubów w celu promocji Stadionu Śląskiego. Przygotowanie stadionu i mistrzostw w Chorzowie również stworzy nowe inwestycje i miejsca pracy. A Śląsk i Chorzów okryje sławą i dumą.  

Maria Nowak, posłanka na Sejm RP
Chciałabym, aby udało się w tym roku zrealizować bardziej spektakularne cele, jakim są dokończenie projektu obwodnicy Chorzowa i realizacja Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych oraz te bardziej przyziemne jak przysłowiowe dziury w naszych chodnikach. Mieszkańcom życzę dużo ciepła rodzinnego. Chciałabym, aby w tym roku w naszym mieście udało się nasze zadania realizować tak, aby przynosiły pożytek nawet najmniejszym grupom mieszkańców.

Więcej w tygodniku Chorzowianin. W każdą środe w kioskach.

Zebrali: Wojciech Zawadzki i Paweł Mikołajczyk

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.