1

czerwca

12:00

Dzień Dziecka w Chorzowie

Dla najmłodszych chorzowian przygotowano masę atrakcji i to nie tylko w Dzień Dziecka.

Będzie można zdobyć górniczy szyb i dostać certyfikat od prezydenta Chorzowa. Wziąć udział w festiwalu baniek mydlanych, porozmawiać z Panem Kleksem, poskakać w gumę, zagrać w „zośkę” i sprawdzić się w miejskich podchodach.

To wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta w Chorzowie i Chorzowską Strefę Wolontariatu -specjalnie dla najmłodszych mieszkańców miasta. 

- Przez trzy dni dzieci będą miały szansę spędzić aktywnie i twórczo czas. To ważne, by nasze pociechy miały okazję rozwijać swoje zainteresowania, spotykać się z rówieśnikami, uczyć się zdrowej rywalizacji. Najbardziej jednak zależy nam na tym, by były to po prostu dni pełne dobrych emocji - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Warto wiedzieć, że udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. W organizacji pomagać będą wolontariusze Chorzowskiej Strefy Wolontariatu i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Ligonia.

HARMONOGRAM AKCJI:

1 czerwca 

MALI ZDOBYWCY SZYBU 

Każde dziecko będzie mogło po raz pierwszy w życiu zdobyć górniczy szyb! Ci, którym uda się o własnych siłach wejść na wieżę widokową szybu „Prezydent” otrzymają certyfikat „Małego zdobywcy górniczego szybu”.  Na dzieci czekają też nagrody - niespodzianki! 

Miejsce: Szyb „Prezydent” 

Godziny: 12 - 17 

 

2 czerwca

CHORZOWSKI FESTIWAL BANIEK MYDLANYCH 

Wszystkie dzieci w południe wypuszczą setki baniek mydlanych! Ponadto na najmłodszych czekać będą cztery strefy tematyczne: gier podwórkowych, militarna, plastyczna i Scena pod Estakadą! Wezmą udział w konkursach, zabawach, przejadą się „bajowym” tramwajem i spotkają Pana Kleksa, Smerfy i inne bajkowe postaci! 

Miejsce: plac pod Estakadą

Godziny: 10 - 13

 

3 czerwca

PO STRZAŁCE DO CELU - CHORZOWSKIE PODCHODY 

Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w wielkich, miejskich podchodach. Będą tory przeszkód, łamigłówki, skakanie na czas, rywalizacja w „zośce” i wiele innych konkurencji. Dla najlepszych drużyn: nagrody - niespodzianki!  

Miejsce: Park Róż (zbiórka koło pomnika Matki z Dzieckiem)

Godziny: zbiórka o godz. 15.30

Dyskusja:

Brak komentarzy - Twój może być pierwszy

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.