E-mail marketing – sprytne narzędzie do kontaktowania się z klientami

Chorzowianin 2017-12-08
Odpowiednio wykorzystany e-mail marketing daje duże możliwości w zakresie informowania klientów o nowościach, promocjach, ale również o pojawieniu się wpisu na blogu. Za jego pomocą można również przekazywać klientom kody rabatowe i dziękować za zakupy dokonane u nas. Jak w pełni czerpać korzyści z e-mail marketingu?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
E-mail marketing – sprytne narzędzie do kontaktowania się z klientami

Jakie cechy powinien mieć dobry e-mail marketing?

Przygotować kampanię e-mail marketingową wcale nie jest trudno. Nie sztuką jest jednak wysłać klientom jakąkolwiek wiadomość. Aby osiągnąć zakładane cele, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Po pierwsze: e-mail powinien być klikalny

Dobrze, aby przygotowany przez sklep internetowy e-mail był w pełni klikalny, to znaczy mógł przekierować użytkowników do produktów zaprezentowanych w ofercie.

Po drugie: musi być wysyłany w odpowiedniej częstotliwości

Tutaj warto zachować rozsądek. Zbyt częste przesyłanie e-maili może zmęczyć, a nawet rozzłościć naszych klientów. Z kolei zbyt rzadkie przypominanie o swojej ofercie może nie dać oczekiwanych rezultatów. Optymalne jest wysyłanie e-maila wtedy, gdy mamy coś interesującego do przekazania użytkownikom, na przykład wtedy, gdy wprowadziliśmy do oferty nowy produkt lub uzupełniliśmy rozmiarówki dotychczasowych. Wówczas zdecydowanie warto przesłać e-maila, na przykład w postaci newslettera.

Dobrym pomysłem jest też przesłanie przywitalnego e-maila do nowego klienta z dołączonym kodem rabatowym, uprawniającym do tańszych zakupów lub zamówienia usług.

Po trzecie: e-mail musi mieć interesującą treść i estetyczną oprawę

W internecie użytkownik każdego dnia bombardowany jest tysiącami komunikatów i informacji. Jeśli już kontaktujemy się ze swoimi klientami, powinniśmy mieć do tego nie tylko dobry powód, ale również ubrać komunikat w ładną treść i estetyczną oprawę graficzną. Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, można skorzystać m.in. z bazy darmowych zdjęć umieszczonych na portalach stockowych.

Po czwarte: warto skorzystać z profesjonalnych rozwiązań

Stworzenie kampanii e-mail marketingowej wymaga dysponowania aplikacjami ułatwiającymi masową wysyłkę wiadomości. Gotowe narzędzia do e-mail marketingu oferuje co najmniej kilka firm działających na polskim rynku, m.in. FreshMail czy Mailchimp. Pierwsze z nich umożliwia nawet darmowe korzystanie w przypadku niewielkiej bazy klientów.

Więcej informacji na temat funkcjonalnych narzędzi dla właścicieli witryn i sklepów internetowych można znaleźć na stronie internetowej https://www.internetum.com/everything-you-need-to-know-about-featured-snippets/.


 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.