Jak ryby w wodzie

Chorzowianin 2008-11-18
Dwieście dzieci brało udział w dwudziestej pierwszej odsłonie imprezy pod hasłem Prezentacje-Integracje, która w minioną sobotę odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.
Jak ryby w wodzie
Tym razem wydarzenie odbyło się pod hasłem „Spotkania z wodą”. W imprezie wzięli udział Zespoły Szkół Specjalnych z Chorzowa, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU z Chorzowa, Zespół Szkól Integracyjnych z Chorzowa i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech” z Siemianowic Śląskich.

Młodzież niepełnosprawna oraz jej zdrowi rówieśnicy bawili się na zaaranżowanym sztucznym jeziorze, rzece, morzu i basenie. Mieli też okazję oswajać wieloryba, specjalnie wykonanego dla celów imprezy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy morskiej zabawy utworzyli żywą łódź z długim na kilka metrów żaglem. Dzieci miały niesłychaną frajdę, kiedy na polecenia
bosmana-wodzireja przemieszczały się z jednej burty na drugą.

Uczestnicy zabawy mogły podziwiać również wychowanków Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Sokolnia” w Chorzowie oraz zespół taneczny Fantazja z Młodzieżowego Domu Kultury.

Na zakończenie imprezy każdy otrzymał upominek, który symbolizuje kolejną edycję. W tym roku były to przedmioty związane z wodą - kolorowa gąbka kąpielowa i płyn do kąpieli.

„Prezentacje – Integracje” to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez środowiska osób niepełnosprawnych i wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1994 roku. Nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury.
pam

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.