Jak zagęścić włosy?

Chorzowianin 2019-04-02
Wiele pań marzy o gęstych pięknych włosach. A w tej grupie są też te, które o ten efekt muszą szczególnie powalczyć. To szczególnie ważne, gdyż włosy są synonimem nie tylko urody, ale również zdrowia,  a poza tym każda pani chce przykuwać uwagę atrakcyjną fryzurą. Niezależnie od tego, jakie będą trendy, w modzie zawsze są zdrowe i gęste włosy. Na rynku znajdziemy cały szereg produktów począwszy od tych z babcinych przepisów, poprzez apteczne, a skończywszy na preparatach drogeryjnych. Zobacz, co wybrać, by cieszyć się bujną fryzurą.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jak zagęścić włosy?

Zagęszczenie włosów - domowe sposoby

1. Dieta przede wszystkim

2. Pielęgnacja wcierkami i olejami

3. Zagęszczenie włosów - domowe sposoby

Według wielu pań na zagęszczenie włosów domowe sposoby są najlepsze. Sprawdzają się oczywiście wtedy, gdy słaba kondycja pasemek wynika na przykład z niewłaściwej pielęgnacji, problemów zdrowotnych czy też po okresie ich nadmiernego wypadania. Specyfiki mają wzmocnić włosy i dzięki temu poprawić objętość. Na efekty oczywiście trzeba będzie poczekać i warto pamiętać, że o cienkie włosy trzeba dbać bardzo systematycznie i cierpliwie. Dostępne specyfiki przede wszystkim wzmacniają cebulki, a tym samym pobudzają włosy do wzrostu. Skoro to proces naturalny, to warto zadbać również o właściwy dobór środków

Dieta przede wszystkim

To, co jemy, znacząco przekłada się na to, jak funkcjonujemy, jak wygląda nasza skóra, włosy czy paznokcie. Jeśli nie odżywiamy ich od wewnątrz, nie pomogą nawet najdroższe i najlepsze preparatu. Niezbędne w diecie są produkty bogate w żelazo, witaminy z grupy B, miedź, cynk, siarka, krzem, witaminy C, A i E, nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto sięgać więc po orzechy i rośliny strączkowe, ale także cytrusy, paprykę, pomidory, które doskonale uzupełniają dietę w witaminę C. Niezbędne będą również produkty bogate w tłuszcze takie jak ryby, siemię lniane, nasiona chia. Poza zbilansowanym jadłospisie warto sięgnąć także po dobre suplementy, które w składzie mają witaminy z grupy B, krzemionkę, żelazo, miedź i cynk. Specjaliści zalecają również picie dużej ilości wody, a  także herbaty z pokrzywy lub sok z pokrzywy.

Pielęgnacja wcierkami i olejami

Te sprawdzone domowe sposoby od pokoleń cieszą się zaufaniem pań. Wcierki są bogate w składniki odżywcze i doskonale odbudowują strukturę włosa, a także pobudzają do wzrostu. Na rynku dostępny jest szereg produktów bazujących na naturalnych składnikach i olejkach, ale warto pamiętać, że taką miksturę na włosy można wykonać samodzielnie, korzystając z takich ziół jak pokrzywa, skrzyp polny i rozmaryn lub znane wszystkim jajko z olejem rycynowym. To bogate źródła aminokwasów i witamin z grupy B. Przy robieniu wcierki czy olejowaniu warto zrobić delikatny masaż skóry głowy, który doskonale pobudza krążenie krwi i wzmacnia cebulki.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.