Nowe mieszkania TBS w Chorzowie

Chorzowianin 2015-12-15
Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w ramach nowej inwestycji odda do użytkowania w I kwartale 2016 r. nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony oraz wykończony budynek przy ul. Rębaczy w Chorzowie. Znajdować się w nim będzie 18 lokali mieszkalnych, z garażem podziemnym z 17 miejscami postojowymi. W budynku znajdować się będą mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 36 m2, dwupokojowe o powierzchni około 50 m2 oraz trzypokojowe o powierzchni około 65 m2.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Nowe mieszkania TBS w Chorzowie

Budynek znajduje się w zacisznej i spokojnej dzielnicy Chorzowa, niedaleko terenów rekreacyjnych „Dolina Górnika”. Piękna okolica i zieleń przyciągają tutaj deweloperów
i mieszkańców.

Regionalne TBS oferuje dwa warianty wynajmu mieszkań.

Pierwsza możliwość to najem dla osób, których budżet nie pozwala aktualnie na zakup własnego mieszkania. Aby uzyskać takie mieszkanie, należy wpłacić partycypację w kosztach budowy w wysokości około 1 tysiąca zł/m2 oraz kaucję w wysokości rocznego czynszu. Stawka czynszu wynosi 11,59 zł/m2. Umowy najmu zawarte są na czas nieokreślony, bez możliwości wypowiedzenia umowy przez TBS w przypadku terminowego regulowania opłat z nim związanych. Najemca w każdej chwili może wypowiedzieć - za trzymiesięcznym okresem - umowę najmu oraz wyprowadzić się. W momencie rozwiązania umowy najmu kaucja oraz partycypacja są zwracane, po uprzednim ich zwaloryzowaniu (podwyższeniu o wzrost wartości odtworzeniowej ogłaszanej przez wojewodę dla woj. śląskiego w przypadku partycypacji, oraz o wzrost stawki czynszu w przypadku kaucji).

Po upływie minimum pięciu lat, może być po sześciu, dziesięciu, piętnastu, kiedy tylko najemca wyrazi taką chęć, będzie miał możliwość wykupu mieszkania na własność. Mieszkanie zostanie wycenione a kaucja oraz partycypacja zostaną zaliczone na poczet ceny zakupu mieszkania.

Mieszkania o wysokim standardzie, zarówno wykończenia jak i wyposażenia, są wynajmowane w stanie „pod klucz”. W pokojach podłogi wykończone są panelami, w przedpokojach, kuchniach oraz łazienkach płytkami ceramicznymi. Ściany w łazience również wykończone są płytkami ceramicznymi. Łazienka posiada pełne wyposażenie – wannę, umywalkę, ubikację typu geberit oraz armaturę – baterie wannowe i umywalkowe syfony etc. Dodatkowo, na wyposażeniu kuchni znajdują się zlewozmywak oraz kuchenka elektryczna z piekarnikiem. Do mieszkania wystarczy wstawić meble i można mieszkać. Do każdego mieszkania przynależna jest komórka lokatorska. Budynek jest wyposażony także w miejsca postojowe w garażu podziemnym, które można wynająć. Koszt wynajmu to 160 złotych brutto za miejsce postojowe na miesiąc.

Drugą z możliwości jest wynajem mieszkania, z gwarancją ceny wykupu po upływie minimum pięciu lat, która wynosi 3 800 zł/m2. W momencie zawarcia umowy najmu wpłaca się kaucję w wysokości rocznego czynszu oraz partycypację w wysokości połowy ceny zakupu, czyli 1 900 zł/m2. Po upływie minimum pięciu lat, może być po sześciu, dziesięciu, piętnastu, kiedy tylko najemca wyrazi taką chęć, będzie miał możliwość wpłaty drugiej połowy ceny zakupu, czyli 1900 zł/m2 i stanie się właścicielem mieszkania. Biorąc pod uwagę stały wzrost cen mieszkań oferta ta jest bardzo korzystna.

Oferta jest skierowana do osób, które chcą być najemcami oraz rozważają możliwość nabycia mieszkania w przyszłości. Oferta ta stanowi najatrakcyjniejszą propozycję na terenie Chorzowa. Developerzy sprzedają mieszkania, które należy jeszcze wykończyć oraz wyposażyć. Nasze mieszkania już to posiadają, a czynsze nie różnią się znacznie.

W każdy wtorek i piątek w godzinach od 13 do 15 można spotkać się z pracownikiem Regionalnego TBS na budowie oraz zobaczyć mieszkania. W innym terminie jest to możliwe po ustaleniu dnia i godziny z pracownikiem Regionalnego TBS.

Aby uzyskać takie mieszkanie należy skontaktować się osobiście Regionalnym TBS z siedzibą w Chorzowie przy ul. Dworcowej 3/3 lub pod numerem telefonu 32 227 30 86 lub 32 216 83 71.

 

 

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.