Odnaleźli powołanie

Chorzowianin 2008-11-24
Dzień Pomocy Społecznej. Pracownicy szeroko pojętej pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych spotkali się w Miejskim Domu Kultury „Batory”. Najlepszych nagrodzono.
Odnaleźli powołanie
Wykład inauguracyjny – „Etyka pracownika socjalnego” - wygłosił Mirosław Wójcik, rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach. – Trzeba odnaleźć w sobie powołanie. Drogę człowieka do człowieka - mówił. Joachim Otte, pierwszy zastępca prezydenta podkreślał jak ważna jest pomoc społeczna i rola ludzi, którzy poświęcają się dla innych. – Każdy z nas jest w pewien sposób wolontariuszem pomocy społecznej. Każdy ma rolę do spełnienia. To święto nas wszystkich. Dodał, że Chorzów jest miastem starzejącym się i pomoc drugiemu zyskuje coraz bardziej.
Podczas imprezy wręczono nagrody Prezydenta Chorzowa za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz medale za działalność w dziedzinie społecznej.

Nagrodę w kategorii indywidualnej otrzymała Krystyna Solorz z Chorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy „Serce”, jego współzałożycielka, zastępca prezesa, koordynator świetlic środowiskowych „Chatka”. W kategorii zespołowej nagroda trafiła do Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka WYSPA. Medale za osiągnięcia w dziedzinie społecznej otrzymali: Ingeborga Kozłowska z Polskiego Związku Niewidomych DomuPomocy Społecznej im. K. Jaworka w Chorzowie, Teresa Bogacz Popęda z Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie, kierownik sekcji pomocy środowiskowej, Danuta Paśko z OPS, kierownik działu realizacji świadczeń, Zofia Jędrychowska z OPS, Sabina Koenig z Chorzowskiego Stowarzyszenia Niesłyszących, prezes Stowarzyszenia, Danuta
Kwiatkowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie. Nagrody i medale mają charakter honorowy.

Teresa Bogacz Popęda pracuje w OPS od 16 lat. Przyznaje, że praca ta do najłatwiejszych nie należy. – Powołanie jest ważne. Jednak równie ważni są ludzie, to oni nie pozwalają się wypalić. Ten medal to zasługa całej sekcji. Dziękuje wszystkim.

Imprezie towarzyszyła międzynarodowa wystawa - „Europa to również my. Pochwała różnorodności, poszanowanie różnic między ludźmi”. Prezentowane prace wykonali obywatele pochodzący z rożnych krajów Europy, beneficjenci pomocy społecznej.

wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.