Świąteczna przygoda Wyspy

Chorzowianin 2008-12-30
Dzieci kochają dostawać prezenty. Szczególnie te, które nie zawsze mogą na nie liczyć. Podopieczni chorzowskiej „Wyspy” mieli w tym roku sporo okazji na spotkania ze Świętym Mikołajem.
Świąteczna przygoda Wyspy

Dzięki dobroci darczyńców, którzy brali udział w akcjach charytatywnych w ramach projektu ,,Dar serca pod choinkę”, Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” zorganizowała spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem i cykl spotkań-warsztatów wigilijnych.

- Dla ,,Wyspy” i „Wigilijnego Miasteczka” to okres, kiedy można dać dzieciom dużo radości i pokazać, że grudniowe świąteczne dni mogą być naprawdę piękne – mówi Stefan Sierotnik, prezes towarzystwa.

Już 8 grudnia 2008 roku odbyło się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. W spotkaniu wzięło udział 90 dzieci. W tym roku pomocnikami Świętego Mikołaja byli Gabriela i Andrzej Zbieg, małżeństwo aktorów prowadzących Agencję Teatralną „Gabi Art”. Dzięki ich popisom, oczekiwanie na Świętego Mikołaja było pełne śmiechu dzieci i ich rodziców. Dzieci biorąc udział w inscenizacji scenek mogły wypróbować swoich aktorskich zdolności.

Grudniowe dni w „Wigilijnym Miasteczku” wypełnione były warsztatami wigilijnymi dla dzieci. Podczas warsztatów można było nauczyć się kolęd, robić ozdoby świąteczne, poznać zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

Na zakończenie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci i wolontariusze 20 grudnia 2008 roku spotkali się na Wieczerzy Wigilijnej w „Wigilijnym Miasteczku”, którą pomógł przygotować chorzowski Dom Weselny „Rzemieślnik” oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych i  Zespół Szkół Ekonomicznych.

Pierwszy raz podopieczni „Wyspy” brały udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem w ramach  programu „BCC Dzieciom”. W spotkaniu, które odbyło się na terenie hal targowych Expo Silesia w Sosnowcu wzięło udział półtorej tysiąca dzieci ze wszystkich domów dziecka z województwa śląskiego . Z Chorzowa na spotkanie przyjechało 220 dzieci (w tym z Ośrodka Wsparcia Rodziny, chorzowskiej ,,Wyspy'' i Działu Socjoterapii chorzowskiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. Kązde miasto miało do przygotowania pewną część imprezy. Zadaniem Chorzowa było zapewnienie obsługi wolontaryjnej imprezy. Dzięki współpracującym z BCC Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Miasta Chorzowa koordynatorem pomocy została chorzowska „Wyspa”.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w ramach BCC Dzieciom obsługiwało 57 wolontariuszy chorzowskiej ,,Wyspy'' , Liceum Katolickiego z Chorzowa i Zespołu Szkół Gastronomicznych i Usługowych z Chorzowa. Wolontariusze spisali się wspaniale pomagając w organizacji imprezy oraz prowadząc gry i zabawy dla dzieci. Kapitalna podczas organizacji imprezy była współpraca chorzowskich instytucji – prszynaje Stefan Sierotnik, szef chorzowskiej „Wyspy”.

Jak mówi olbrzymie podziękowania za pomoc i profesjonalizm w działaniu należą się wielu instytucjom. Wśród nich wymienia Miejski Ośrodkowi Rekreacji i Sportu w Chorzowie, Centrum Prasy Socjalnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie i Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Chorzowie. – W imieniu chorzowskich dzieci „Wyspa” dziękuje wszystkim, którzy pomogli w wywiązaniu się z wolontaryjnej obsługi V Edycji „BCC Dzieciom”. Chorzowska „Wyspa” pragnie bardzo serdecznie podziękować darczyńcom,  wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli w organizacji wszystkich grudniowych świątecznych imprez i spotkań. Dzięki Wam i Waszej pomocy udało się dać tak wiele radości dzieciom z „Wyspy” – dodaje szef „Wyspy”.

(p)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.