Światowy Dzień Cukrzycy

Chorzowianin 2017-11-15
W ramach Światowego Dnia Cukrzycy obchodzonego 14 listopada, w poradni B_ Serwis w Chorzowie przy ul. Ryszki 57 odbyły się bezpłatne badania.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Światowy Dzień Cukrzycy

W ramach Światowego Dnia Cukrzycy obchodzonego 14 listopada, w poradni B_ Serwis w Chorzowie przy ul. Ryszki 57 pacjenci mogli skorzystać z bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi, konsultacji dietetycznych oraz innych niespodzianek przewidzianych na ten dzień. Z uwagi na związek cukrzycy z rozwojem nowotworów dzień ten został objęty hasłem - Zapobieganie nowotworom - wczesne ich wykrywanie - zwracając uwagę na profilaktykę nowotworową trzech najczęściej występujących u kobiet, jaki i u mężczyzn nowotworów.

Pacjenci mogli skorzystać z badań w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego: badania kału na krew utajoną, badania CEA oraz raka prostaty-badania PSA jak również raka piersi-badanie piersi z uwzględnieniem samokontroli.

Wykonanie badania kału na krew utajoną zmniejsza ryzyko zgonu na raka jelita grubego o 60% dlatego też w trosce o zdrowie pacjentów profilaktyczne badania nowotworowe zostają przedłużone i będzie można je wykonać do dnia 31.11.2017r w poradni Diab Serwis przy ulicy Ryszki 51 w Chorzowie.

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.