Szafka z umywalką – wybierz wariant najlepszy dla siebie

Chorzowianin 2018-03-29
Wygoda, funkcjonalność, efektowny design i oszczędność miejsca – to tylko niektóre zalety posiadania szafki pod umywalką w swojej łazience. Nic dziwnego, że rozwiązanie to od lat cieszy się ogromną popularnością a producenci i dystrybutorzy mebli łazienkowych każdego roku oferują szereg nowoczesnych rozwiązań i wariantów tego – wydawałoby się – prostego mebla. Jednak połączenie szafki z umywalką niejedno ma imię, a my podpowiadamy najciekawsze warianty, opisując ich mocne i słabe strony.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Szafka z umywalką – wybierz wariant najlepszy dla siebie

Jak wybrać szafkę pod umywalkę?

W wielu łazienkach, zwłaszcza tych ciasnych, szafka pod umywalką stanowi jedyny mebel, jaki znajduje się w całym pomieszczeniu. Nie dziwi więc fakt, że powinniśmy wybrać go z rozwagą i po głębszej analizie. Kluczem do wyboru nie powinny być wyłącznie cena i wygląd szafki pod umywalkę, ale również jej funkcjonalność i to, jak odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

Dokonując selekcji szafki do łazienki, możemy wybierać między szafkami stojącymi oraz podwieszanymi. Te pierwsze pozwalają zagospodarować przestrzeń aż do samej podłogi, dzięki czemu zwykle są bardziej pojemne i zapewniają większą ilość miejsca do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Szafki wolnostojące mogą opierać się na nogach lub bezpośrednio na podłodze. Zaletą pierwszego rozwiązania będzie możliwość łatwiejszego czyszczenia podłogi ze względu na przestrzeń między posadzką a szafką.

Alternatywą dla szafek stojących są szafki podwieszane. Montaż takiej szafki wymaga wykonania otworów w ścianie w celu powieszenia szafki, co z kolei może wiązać się z koniecznością wzmocnienia ściany w tym miejscu. Jednak szafka wisząca prezentuje się bardziej efektownie i nowocześnie, dodając pomieszczeniu lekkości.

Na rynku znajdziemy szafki z drzwiami, szufladami oraz meble stanowiące połączenie obu powyższych opcji. Korzystanie z wysuwanych szuflad jest wygodniejszym rozwiązaniem i ułatwia dostęp do przedmiotów mieszczących się w szafce. Szuflady pomagają również organizować przechowywanie rzeczy w szafie i ułatwiają dbałość o porządek.

Ponad 1000 modeli mebli łazienkowych – sprawdź

Wybierając szafkę pod umywalkę, możemy zdecydować się na samodzielne dopasowanie mebla do kształtu zlewu lub wybrać dedykowany zestaw typu szafka z umywalką. Druga opcja pozwoli nam uniknąć problemów związanych z dopasowaniem kształtu i rozmiaru umywalki do wymiarów szafy. Minusem takiego rozwiązania może być wąski blat szafki lub całkowity jego brak, co znacznie ograniczy nasze możliwości w zakresie przechowywania obok umywalki niezbędnych akcesoriów higienicznych. Alternatywą będą nowoczesne umywalki nablatowe w kształcie okrągłej, owalnej lub kwadratowej misy, montowane bezpośrednio na blacie szafki.

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.