Budynek komunalny stanie przy ul. Truchana

Chorzowianin 2017-06-21 | Komentarzy: 0
W centrum Chorzowa powstaną kolejne mieszkania komunalne. W ciągu najbliższych lat ma być ich niemal 180.
Budynek komunalny stanie przy ul. Truchana

W tym miejscu przy ul. Truchana powstaną mieszkania komunalne | fot. UM Chorzów

21 czerwca w Urzędzie Miasta w Chorzowie podpisano umowę z firmą Pol-Rem na budowę przy ul. Truchana 56.

- Mamy trzydziestoletnie doświadczenie w budownictwie. Naszym oczkiem w głowie jest budownictwo wielorodzinne. Prace w Chorzowie rozpoczniemy jeszcze w tym miesiącu – podkreśla Andrzej Pluta, prezes Pol-Rem.

W nowym budynku komunalnym znajdzie się 18 mieszkań, w tym 2 przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Projekt będzie stanowił kontynuację zabudowy ul. Truchana, nawiązując swoimi gabarytami i wyglądem do charakteru sąsiednich budynków. Na działce zaprojektowano także drogę i chodnik oraz dwa parkingi. Budynek będzie posiadał 5 kondygnacji z poddaszem użytkowym oraz windą. Wejście prowadzi bezpośrednio na parter, na którym znajdzie się rowerownia i wózkownia oraz pomieszczenie gospodarcze.

- Standard wykończenia mieszkań przy ul. Truchana będzie pod tzw. „klucz”. Będą to lokale o powierzchni od 40 do 45 mkw. Mieszkania będą przyznawane zgodnie z zasadami - mówi Joanna Lekston-Grzyb, p.o. dyrektora ZK PGM.

Na liście oczekujących na mieszkania jest około 180 chorzowian. Dlatego tego inwestycja przy ul. Truchana nie będzie ostatnią.

- W przyszłym roku planujemy rozpocząć przebudowę pawilonu szpitalnego przy ul. Karola Miarki na budynek mieszkalny wielorodzinny z 77 mieszkaniami o średniej powierzchni ponad 51 mkw. To inwestycja za niemal 19 mln zł dlatego staramy się o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na poziomie 45 proc. Około 66 mieszkań komunalnych powstanie także w nowym segmencie przy ul. Żeromskiego - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Wizualizacja budynków przy ul. Żeromskiego

- Jesteśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu na zaprojektowanie kompleksu budynków przy ul. Żeromskiego. Prace planujemy rozpocząć w przyszłym roku. To duża inwestycja - zaznacza Joanna Lekston-Grzyb.

Obecnie trwa budowa TBS-ów przy ul. Kościuszki. W 2018 roku, prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca, oddanych zostanie tam 61 nowych mieszkań, w tym 16 komunalnych. 

Wizualizacja budynków przy ul. Kościuszki.

Koszt inwestycji przy ul. Truchana to prawie 4 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 mln 534 tys. zł. Planowany termin zakończenia budowy do koniec 2018 roku.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.