CBA zatrzymało byłych zarządców Węglokoksu. Powodem pożyczki dla Ruchu

Chorzowianin 2018-07-25 | Komentarzy: 0
Agenci Delegatury Katowickiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłych członków zarządu spółki Węglokoks. Jak informuje CBA akcja ma związek z pożyczkami udzielonymi przez spółkę Ruchowi Chorzów.
CBA zatrzymało byłych zarządców Węglokoksu. Powodem pożyczki dla Ruchu

Powodem zatrzymania miały być pożyczki udzielane Ruchowi Chorzów pomimo jego niewypłacalności. | fot. CBA

Do zatrzymań doszło w wyniku śledztwa dotyczącego wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w majątku spółki Polské Uhli a.s., której jedynym akcjonariuszem jest spółka Węglokoks S.A, które CBA prowadzi wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Katowicach

– Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania wskazuje na to, że podejrzani w latach 2014 i 2015 podejmowali działania, które doprowadziły między innymi do wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w majątku spółki Polské Uhli a.s. A – informuje Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

Powodem zatrzymania m. in byłego prezesa oraz członków rady nadzorczej spółki Polské Uhli a.s miały być pożyczki udzielane Ruchowi Chorzów pomimo jego niewypłacalności. Jak udało nam się ustalić, sprawa dotyczy nawet kilkuset tysięcy euro, które przelewane były bez uprzedniej analizy kondycji finansowej pożyczkobiorcy.

Węglokoks od 2012 roku był partnerem strategicznym klubu, a piłkarze Niebieskich do 2016 roku grali z logo spółki na koszulkach. Największy ówcześnie eksporter węgla w Polsce był zainteresowany wznowieniem wydobycia na terenie miasta, w byłej Kopalni Barbara. 

Przypomnijmy, że w czasie, w którym miało dojść do popełnienia przestępstwa prezesem Ruchu Chorzów był Dariusz Smagorowicz, aresztowany w zeszłym roku w związku z łapówką, jaką miał wręczyć byłemu szefowi Urzędu Skarbowego w Sosnowcu.
 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.