Cho Cho, Dopełniacz i Gryfnie. Znamy najemców lokali na nowym rynku

Chorzowianin 2019-05-21 | Komentarzy: 0
Prace budowlane na chorzowskim rynku dobiegają końca. W piątek poznaliśmy najemców, którzy zagospodarują nowe pawilony.
Cho Cho, Dopełniacz i Gryfnie. Znamy najemców lokali na nowym rynku

fot.: M. Banduch

- Udało nam się ściągnąć do Chorzowa prawdziwych profesjonalistów. Takich ludzi, którzy razem z nami wymyślali koncepcję funkcjonowania tej przestrzeni. Tak, żeby rynek stał się sercem miasta – zapewnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

O podniebienia mieszkańców zadba restobar „Cho Cho”, który ma być otwarty od rana do późnych godzin wieczornych. Właściciel oraz władze miasta mają nadzieję powtórzyć sukces innego lokalu Krzysztofa Krota, popularnej „Lornety z Meduzą”. To miejsce, od którego kilka lat temu rozpoczęła się metamorfoza ulicy Mariackiej w Katowicach. W Chorzowie podobnie nowy lokal ma nie tylko służyć mieszkańcom w sferze gastronomicznej, ale także aktywnie włączać się w życie kulturalne miasta i pobudzić jego potencjał.

Miasto zyska również nową, przyjazną księgarnio-kawiarnię. W „Dopełniaczu” będzie można uzupełnić domową biblioteczkę o najnowsze hity wydawnicze, a także nacieszyć zmysły pyszną kawą i ciastem. Zgodnie z zapowiedzią Soni Dragi, właścicielki nowej księgarni, do Chorzowa zawitają na spotkania autorskie znani pisarze z kraju i ze świata. „Dopełniacz” poza swoją działalnością księgarską, podobnie jak „Cho Cho” ma stać się ważnym miejscem w kulturalnej przestrzeni miasta.

Swój sklep otworzy znana na śląsku marka „Gryfnie”. Tym samym Chorzów dołącza do Katowic, Gliwic i Rybnika, gdzie znajdują się już jej sklepy. Dla chorzowian wymyślona została nowa linia produktów, z których część będzie nawiązywać do naszego miasta. Właściciele zapowiadają, że zadbają o to, aby ślōnskŏ gŏdka była słyszalna na nowym rynku.

Ostatni z pawilonów zafunkcjonuje jako front office urzędu miasta, w którym będzie można szybko załatwić część spraw urzędowych. W jego sąsiedztwie znajdzie się również coś dla gości spoza Chorzowa, punkt informacji turystycznej PTTK. W jednym z nowych lokali dostępne będą bezpłatne toalety publiczne.

Zmiany na Rynku widoczne są gołym okiem. Gotowa jest już nowa nawierzchnia i posadzono zieleń. Trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz lokali. Oficjalne zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę czerwca.

- Mogę obiecać, że na nowym rynku codziennie będzie coś się działo. Od małych rzeczy, codziennego wspólnego ćwiczenia, po duże imprezy muzyczne, spotkania ze znanymi youtuberami. Kalendarz jest bardzo bogaty, zostanie ogłoszony pod koniec czerwca – zapowiada Magdalena Sekuła.

Nowy Rynek będzie nie tylko nowoczesny, ale również ekologiczny. Nie będzie tam plastiku, a wszystko zostanie wykonane z naturalnych materiałów. Od tego roku również gadżety miejskie będą biodegradowalne.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.