Reklama: Partnerzy:


I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących

Chorzowianin 2011-03-24
ul. gen. Henryka Dąbrowskiego 36, 41-500 Chorzów tel/fax – sekretariat: 32 2411-712, 32 2417-294, e-mail: slowak@slowacki.edu.pl strona internetowa: www.slowacki.edu.pl Dyrektor: mgr Przemysław Fabjański
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących
 SZKOŁA OLIMPIJSKA POD NAUKOWYM PATRONATEM UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH

Oferta edukacyjna na rok 2011/2012

- Planuje się nabór do sześciu oddziałów klas pierwszych - 198 miejsc.
- W ubiegłym roku minimalna ilość punktów, z którą przyjmowano kandydatów wyniosła 121, maksymalna 200.
- Minimalna liczba punktów w procedurze rekrutacyjnej wynosi 100.
- Kryteria ex aequo dla osób, które w wyniku rekrutacji uzyskały równorzędny wynik w postępowaniu kwalifikacyjnym, gwarantują pierwszeństwo w przyjęciu osobom, o których mowa w punkcie 7 „zasad ogólnych”, a dodatkowo: kandydatom, którzy uzyskali wyższą liczbę punktów z egzaminu gimnazjalnego (suma obu części).
- Kandydaci zwolnieni przez Dyrektora OKE z egzaminu gimnazjalnego otrzymują podwójną liczbę punktów za oceny uzyskane na świadectwie z przedmiotów obowiązujących wszystkich kandydatów (patrz tabela poniżej).

Oddział   Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym** I język obcy*   II język obcy*  Zajęcia edukacyjne punktowane przy rekrutacji
 A  od klasy II
 
 
 
 
 
 Angielski – 4/3/3  Niemiecki – 2/2/2  Język polski,język obcy nowożytny, matematyka, 1 zajęcia edukacyjne spośród: historia, biologia, chemia, geografia, fizyka (najwyższa ocena)
 B  Angielski – 4/3/3  Niemiecki – 2/2/2
 C  Angielski – 4/3/3  Francuski/hiszpański – 2/2/2
 D  Francuski (DELF) – 4/3/3  Angielski – 2/2/2
 E  Angielski – 4/3/3  Hiszpański – 2/2/2
 F  Angielski – 4/3/3  Francuski/hiszpański – 2/2/2


* Począwszy od klasy II istnieje możliwość zwiększenia tygodniowego wymiaru zajęć z języka obcego o dwie godziny w każdym roku nauczania (w ramach zajęć rozszerzających)
** Rozszerzenia programowe (profile): trójprzedmiotowe rozszerzenia programowe realizowane od klasy drugiej obejmują po trzy zajęcia edukacyjne wybierane przez uczniów spośród wszystkich przedmiotów ogólnokształcących, w tym języków obcych, w wymiarze po dwie godziny na każde zajęcia. Powyższy system organizacyjny stwarza indywidualizację planów nauczania oraz możliwość kształcenia w ponad stu czterdziestu trójprzedmiotowych profilach, a także zakończenie kształcenia w wielu dziedzinach wiedzy już po drugiej klasie. Godziny do dyspozycji dyrektora rozdzielone zostały następująco: w klasie I – dodatkowa godzina języka angielskiego, w klasie II dodatkowa godzina geografii, w klasie II i III dodatkowa godzina na rozszerzenie programowe.

Dzień otwarty - sobota 16 kwietnia 2011 r. Kandydatów i Ich Rodziców uprzejmie zapraszamy do holu głównego AZSO o godzinie 12.30.
Co wyróżnia szkołę?
Innowacje pedagogiczne, w tym możliwość swobodnego wyboru 140 trójprzedmiotowych profili i dokonywania zmian w trakcie nauki, programy własne (autorskie), przedmioty dodatkowe (edukacja europejska, edukacja środowiskowo – regionalna, pracownia analizy chemicznej, język łaciński), współpraca międzynarodowa i krajowa (szkoły, uczelnie, środowiska polonijne), wykłady akademickie i warsztaty prowadzone przez naukowców Uniwersytetu Śląskiego, możliwość uczestnictwa w zajęciach w UŚ (w tym indywidualnego toku studiów) oraz korzystania z zasobów bibliotecznych uczelni, naukowe wyprawy geograficzno-poznawcze do Azji, przedmiotowe warsztaty i wycieczki krajowe, rekreacja i wypoczynek (rajdy, rejsy, wyjazdy narciarskie), organizacja środowiskowych projektów o charakterze edukacyjnym (konkursy przedmiotowe, „Chorzowski Tydzień Podróży”, „Chorzowscy uczniowie grają w języku Szekspira”, festiwal nauki), wolontariat, prasowe i radiowe warsztaty dziennikarskie, sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych i konkursach (liczba zwycięzców, laureatów i finalistów krajowych przekracza 250, zaś w ostatnich latach uczniowie I LO sięgnęli po złoty medal Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej i brązowy medal Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej), przywiązanie do tradycji narodu, regionu i szkoły, bardzo dobre wyposażenie, zaplecze sportowe, tereny rekreacyjne – tzw. „Ogrody Słowaka”. Chorzowski „Słowak” to szkoła o specyficznej atmosferze (czyli Juliuszowa „siła fatalna”). To miejsce, gdzie zawiązują się trwałe przyjaźnie, miejsce, dokąd po latach wraca się z sentymentem.
Przy Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących działa Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka, którego statutowym zadaniem jest wspieranie chorzowskiej edukacji.
Sekretariat szkoły czynny od 7.15 do 16.30.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.