Majówkowy rozkład jazdy

Chorzowianin 2019-04-25 | Komentarzy: 0
Weekend majowy to przez wielu długo wyczekiwany okres. Jedni planują wyjazdy na łono natury, inni zaś korzystają z bogatej oferty miejskich wydarzeń. Poniżej przedstawiamy co Chorzów ma do zaoferowania dla tych, którzy zostają w mieście.
Majówkowy rozkład jazdy

fot. Music Company

Pierwszego maja tradycyjnie już można się wybrać na „Śląskie Gody” organizowane przez Związek Górnośląski i miasto Chorzów w „Skansenie”. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 Mszą św. w zabytkowym drewnianym kościele pw. św. Józefa Robotnika. Następnie na uczestników jak co roku czekają występy artystyczne związane ze śląską kulturą min. śpiewy i tańce. Zaprezentują się również bractwa i koła gospodyń. Szczegółowy program wydarzenia zostanie wkrótce udostępniony na stronie internetowej organizatorów. 

„Śląskie Gody” będą również finałem innej akcji jaka ma tego dnia miejsce w naszym mieście. „Skansen” będzie metą VIII edycji charytatywnego Rowerowego Rajdu Nadziei, który rusza o godzinie 13:00 ze skweru przy ulicy ul. Dyrekcyjnej. Na starcie przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na wsparcie Hospicjum i zakup nowego sprzętu medycznego dla pacjentów. Przejażdżka odbędzie się w ramach XII Chorzowskiej Akcji Pola Nadziei, przebiegającej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Miłośnicy dwóch kółek pokonają trasę o długości 15 km, przejadą ulicami Chorzowa i Świętochłowic.

Od 2004 roku 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Mieszkańcy wraz z władzami miasta spotkają się o 12:00 obok pomnika przy ul. 75-go Pułku Piechoty (teren dawnej jednostki wojskowej, obecnie kampus Uniwersytetu Śląskiego), żeby wspólnie wciągnąć na maszt biało-czerwoną flagę. To jednak nie koniec obchodów zaplanowanych na ten dzień. O godzinie 19.30 na Stadionie Śląskim rozpocznie się impreza „Roztańczony Śląski” organizowana przez telewizję Polsat we współpracy ze Stadionem Śląskim, Województwem Śląskim i Music Polska. W „kotle czarownic” zagra ponad 20 wykonawców, a wśród nich będą m.in. Boys, Bayer Full, Kate Ryan, Danzel czy Shaun Baker. Jest to największa tego typu majówkowa impreza w kraju, a dzięki władzom regionu wstęp na nią będzie darmowy.

- Naszą intencją jest, by Stadion Śląski był miejscem bliskim mieszkańcom całego województwa. Chcemy, by wszyscy utożsamiali się z tą piękną sportową areną, która, jak widać, świetnie sprawdza się także w roli gospodarza wspaniałych koncertów. Ważne dla mnie jest to, że dzięki zaangażowaniu województwa mieszkańcy będą mogli bawić się na Roztańczonym Śląskim bezpłatnie. Już dziś zapraszam na tą największą majówkę w Polsce! – powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Więcej informacji na temat koncertu można znaleźć tutaj.

3 maja również będzie okazją do wspólnego świętowania. O godzinie 9.00 rozpocznie się Msza św. w kościele pw. św. Barbary przy ulicy 3-go Maja. Potem nastąpi przemarsz na Plac Powstańców. Tam o 10:30 odegrany zostanie hymn. Głos zabierze Prezydent Miasta.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.