Nowe kamery przypilnują porządku

Chorzowianin 2018-10-12 | Komentarzy: 0
Miasto rozpoczęło akcję związaną z uruchomieniem mobilnego monitoringu. Kilkanaście nowych kamer będzie pilnowało różnych części miasta.
Nowe kamery przypilnują porządku

Monitoring miejski działa w Chorzowie od 2014 roku. | fot. archiwum

​Centrum przesiadkowe, Plac Mickiewicza, ul. Wolności, Dąbrowskiego i Katowicka - w oku kamer zlokalizowanych w tych miejscach najczęściej obserwuje się zdarzenia takie jak: spożywanie alkoholu, dewastacje czy zakłócanie porządku. Wiele z nich wyłapuje uliczny monitoring, a sprawy przekazywane są do Straży Miejskiej i Policji.

Obecnie w Chorzowie działa 29 kamer, których pracę wspomaga sprzęt przenośny. Kamery działające w systemie moblnym znajdują się m. in. na skrzyżowaniu ulic Wolności i Bałtyckiej, ul. 11 listopada, ul. Polnej, czy ul. Hajduckiej.

Tego rodzaju sprzęt pojawia się tam, gdzie zgłaszane są niepokojące zdarzenia. Po uspokojeniu sytuacji kamery instalowane są w kolejnych miejscach.

Monitoring wizyjny uruchomiono w Chorzowie w listopadzie 2014 roku. Od początku obsługiwany jest przez pracowników Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej i Policji.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.