Monika Hojnisz powiedziała „tak”

Chorzowianin 2019-06-04 | Komentarzy: 0
Najlepsza polska biathlonistka, chorzowianka Monika Hojnisz, wyszła za mąż za biegacza narciarskiego Macieja Staręgę. Ceremonia ślubna odbyła się w kościele pw. św. Wawrzyńca w Chorzowie.
Monika Hojnisz powiedziała „tak”

Fot. Chorzowianin.pl

Liderka reprezentacji Polski, dwukrotna olimpijka, brązowa medalistka MŚ 2013 i dziesiąta zawodniczka minionego sezonu w Pucharze Świata 1 czerwca powiedziała "tak".

Na stronie Polskiego Związku Biathlonu w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie młodej pary zrobione przed kościołem pw. św. Wawrzyńca w Chorzowie.

Monika i Maciej poznali się na studiach. Staręga pochodzi z Siedlec, ale studiował - podobnie jak chorzowianka - na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

W trakcie zimowego sezonu startują w różnych miejscach na świecie. Muszą znosić rozłąkę, ale nawzajem się wspierają.

- Jestem oczywiście zawsze na bieżąco, śledzę jego starty. Gdy nie mogę w telewizji, to obserwuję na telefonie, online. Nawet jak jesteśmy w różnych miejscach, mamy ze sobą dobry kontakt. Dobre wsparcie pomaga. Przeżywam jego biegi, tak samo on moje, wiem, że też jest człowiekiem bardzo emocjonalnym. Jak mu coś nie wyjdzie, to trochę to trawi. Zawsze więc coś dobrego chcę mu napisać albo na duchu podtrzymać - mówiła Monika Hojnisz w niedawnej rozmowie z "Chorzowianinem".

Ze względu na uroczystość nasza zawodniczka nie bierze udziału w pierwszym zgrupowaniu biathlonowej kadry (obóz strzelecki w Ustce) pod wodzą nowego trenera - Niemca Michaela Greisa. W najbliższym sezonie celem numer 1 Moniki będą mistrzostwa świata w Anterselvie (Włochy; 12-23.02.2020).

Monice i Maciejowi życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.