Ruch pokonał Hutnika na koniec zgrupowania. Zobacz zdjęcia

Chorzowianin 2019-01-26 | Komentarzy: 0
Ruch Chorzów odniósł drugie sparingowe zwycięstwo. Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu pokonał trzecioligowego Hutnika Kraków 2:0.
Ruch pokonał Hutnika na koniec zgrupowania. Zobacz zdjęcia

Mateusz Bartolewski (z prawej) ustalił wynik sparingu z Hutnikiem Kraków | Fot. Marcin Bulanda

Pierwsza połowa sparingu w Rybniku-Kamieniu była bardzo wyrównana, zespół z Krakowa był dla Ruchu równorzędnym partnerem. "Niebiescy" zdołali złamać opór lidera III ligi w drugiej połowie.

Na 1:0 trafił Tomasz Podgórski, któremu piłkę idealnie wyłożył Piotr Giel. Zwycięstwo przypieczętował Mateusz Bartolewski, pakując futbolówkę do siatki w podbramkowym zamieszaniu. Kilka minut wcześniej obrońca Ruchu trafił w poprzeczkę.

Trener Marek Wleciałowski ponownie testował kilku zawodników, w tym dwóch bramkarzy - Dawida Smuga (ostatnio litewski Atlantas Kłajpeda) i Mikołaja Smyłka (Legionovia).

W Ruchu nie zobaczyliśmy za to Mateusza Bogusza, który wyleciał do Anglii. W poniedziałek przejdzie testy medyczne w Leeds United. Ruch zaakceptował ofertę angielskiego drugoligowca.

- Jesteśmy po dosyć ciężkim zgrupowaniu, dlatego zawodnicy mają prawo odczuwać trudy treningów. Obóz zakończyliśmy sparingiem z drużyną, która zagrała bardzo agresywnie i była zdeterminowana. To nie przypadek, że Hutnik jest liderem w swojej grupie rozgrywkowej. Widać, że mają opanowany swój układ gry. My szukamy własnych rozwiązań personalnych i oceniam, że był to solidny występ. Zagraliśmy konsekwentnie, a to jest punkt wyjścia do pokonania tak dobrze zorganizowanego przeciwnika. Popełniliśmy też błędy i w dalszym ciągu mamy nad czym pracować - podsumował mecz z Hutnikiem trener Marek Wleciałowski (cytat za oficjalną stroną Ruchu).

Kolejny sparing "Niebiescy" rozegrają z Podhalem Nowy Targ - 2 lutego (godz. 12) na "Kresach"

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 2:0 (0:0)
Bramki:
Podgórski (56), Bartolewski (84).
Ruch (I połowa): Smug - Budek, Wiech, Duriska, Miahkow - Zieliński, Duchowski, Obst, Walski, Wdowik - Kędziora.
II połowa: Smyłek - Lechowicz, Duriska, Kulejewski, Bartolewski - Mandrysz (82. Rudek), Mokrzycki, Dąbrowski, Balicki, Podgórski - Giel.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.