Stary telefon i zużyte baterie wyrzucisz na rynku

Chorzowianin 2017-12-27 | Komentarzy: 0
Co zrobić ze zużytymi bateriami, przepalonymi żarówkami czy starymi telefonami komórkowymi? Najlepiej wrzucić do specjalnego pojemnika, który właśnie stanął na chorzowskim rynku.
Stary telefon i zużyte baterie wyrzucisz na rynku

Od kilku dni na skwerze obok wejścia do banku WBK (zaraz za centrum przesiadkowym) można korzystać z urządzenia do zbiórki drobnych elektroodpadów, takich jak: - płyty CD, - drobne urządzenia elektroniczne – np. kalkulatory, piloty, myszki, - stare telefony komórkowe i ładowarki, - zużyte baterie, - żarówki (energooszczędne i zwykłe).

Tego typu przedmiotów nie można wyrzucać do normalnych koszy na śmieci. Są to odpady niebezpieczne – zawierające groźne dla zdrowia substancje. Listę miejsc, gdzie można zawozić konkretne elektroodpady można znaleźć tu.

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.