"Atrakcje Regionów" w Parku Śląskim

Chorzowianin 2019-04-30
W połowie maja (17-19.05) do Chorzowa zawitają targi Atrakcje Regionów. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników folkloru i kultury ludowej.

fot. facebook.com/atrakcje.regionow

Impreza będzie miała miejsce w Parku Śląskim, w hali namiotowej na Polach Marsowych. W piątek otwarcie nastąpi o godzinie 14 i główną atrakcją przewidzianą na ten dzień jest realizacja i nagranie „na żywo” programu TVP Katowice „Rączka Gotuje”, które będzie trwało od 15 do 18, kiedy to zakończy się pierwszy dzień targów. W sobotę organizatorzy zapraszają wszystkich od 10 do 18, a na uczestników czekają min.: spotkania autorskie z Przemkiem Corso i Markiem Szołtyskiem, występy Stowarzyszenia Polskich Flisaków Pienińskich oraz warsztaty koronczarskie i quillingu zwanego inaczej papieroplastyką. Niedzielę, ostatni dzień targów, o godzinie 10 otworzy V edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Zmagania w gotowaniu zakończą się o 13, a na tych, którzy nie mieli okazji być dzień wcześniej czekają te same atrakcje co w sobotę. Targi zakończą się o godzinie 16.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest na stronie organizatorów. Patronatu targom udzielili min.: Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa oraz prezydent Chorzowa.

 

 

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.