Nadchodzi Vinyl Festival, czyli gratka dla melomanów

Chorzowianin 2019-04-30
Wielkimi krokami zbliża się otwarcie trzeciej edycji Vinyl Festival. Jest to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń na kulturalnej mapie Chorzowa.
Nadchodzi Vinyl Festival, czyli gratka dla melomanów

fot. www.facebook.com/vinylchorzow/

W naszym mieście zagrają tacy artyści jak min.: Riverside, Smolik & Kev Fox, SBB czy Aga Zaryan. Vinyl Festival to nie tylko koncerty, ale również wystawy, prezentacje, wykłady oraz projekcje filmów. Nie zabraknie również wielkiej giełdy płytowej, w której udział wezmą dziesiątki wystawców i kolekcjonerów z całej Polski. Tak w pigułce przedstawia się program trzeciej edycji Vinyl Festivalu.

– Formuła Vinyl Festivalu jest bardzo pojemna. Dzięki temu możemy w trakcie jego trwania zaprezentować szeroki wachlarz artystów, z odległych od siebie gatunków muzycznych – mówi Rafał Zaremba, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Chorzowie.

Chorzów Vinyl Festival, czyli w skrócie – Vinyl Fest – to wyjątkowe wydarzenie w skali kraju przez to, że w całości jest skupione wokół płyty winylowej. Jest ona motywem przewodnim każdego punktu programu: jeśli wystawa, to grafik i zdjęcia, które trafiły na okładki płyt, jeśli pokaz, to kultowych gitar, jeżeli prezentacja filmu to o legendarnym festiwalu muzycznym. Interesującym punktem programu są również loty balonem – w trakcie podziwiania panoramy Chorzowa będzie można odsłuchać ulubionych utworów.

Nie może również zabraknąć tego co najważniejsze - wielu ciekawych koncertów. Smolik & Kev Fox zaprezentują program „Queen of Hearts”, SBB uczci czterdziestą rocznicę wydania płyty „Welcome”, Aga Zaryan przygotuje specjalny występ dedykowany tegorocznej edycji Vinyl Festu, a Riverside zagra na zakończenie imprezy.

Festiwal zaangażuje większość miejsc związanych z chorzowską sceną kulturalną. Z wydarzeń festiwalowych będzie można skorzystać w min.: MDK Batory, ChCK, Sztygarce, Leśniczówce, Teatrze Rozrywki, Kamienicy oraz scenie live przy szybie Prezydent.

– Na tegorocznym Vinyl Festivalu podziwiać będzie można światowej klasy muzyków. Tego nie można przegapić! - zapowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Vinyl Festival 2019 rozpocznie się 8 maja i potrwa aż do 21 czerwca. Szczegółowy harmonogram oraz ceny biletów na poszczególne wydarzenia dostępne są stronie festiwalu oraz na profilu Vinyl Festiwal na Facebooku.

 

 

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.