Muzyka dawna zagości w Chorzowie

Chorzowianin 2019-04-26 | Komentarzy: 0
Muzyka klasyczna ma olbrzymią historię, wielką wartość artystyczną, a także udowodniony naukowo pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu. Dlatego też, gdy pojawia się szansa, aby móc skorzystać z tego dobrodziejstwa na żywo, warto się nad tym pochylić.
Muzyka dawna zagości w Chorzowie

fot. ANNUM FESTIWAL

Już jutro rozpoczyna się kolejna edycja Annum Festiwal. Jest to całoroczny festiwal szeroko pojętej muzyki dawnej na Śląsku. W kwietniu będzie gościł w Chorzowie i Tarnowskich Górach. W sobotę 27 kwietnia w naszym mieście odbędą się dwa festiwalowe wydarzenia. Pierwsze z nich w ramach sekcji Annum Kids odbędzie się o godz. 13.00 się w Chorzowskim Centrum Kultury w sali 22 i będą to muzyczne warsztaty rodzinne pt.: „Wehikuł czasu na spotkanie z dziadkiem Bachem”. Wstęp za symboliczną złotówkę. O godzinie 19.00 również w sobotę, odbędzie się koncert w Domu Parafialnym przy Kościele św. Jadwigi na ul. Bolesława Chrobrego 17. W programie min.: Georg Philipp Telemann TWV 55:e10 Ouverture-Suite oraz Johann Sebastian Bach BWV 1004 II Partita d-moll (Chacona) i BWV 1050 V Koncert brandenburski D-dur. Wejście na wieczorny koncert jest bezpłatne.

Wykonawcy:

Lilianna Stawarz – klawesyn

Collegium Copernicus - orkiestra historyczna

Zygmunt Magiera - kierownictwo muzyczne, dyrygent

Więcej informacji dostępnych jest na stronie organizatorów. 

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.