Cyborg musi być twardy!

Chorzowianin 2019-01-02 | Komentarzy: 0
Ziąb, deszcz i wiatr - w takich warunkach przyszło rywalizować ponad 800 uczestnikom Noworocznego Maratonu Cyborg w Parku Śląskim. 63 osoby pokonały dystans maratoński. Niektórym 42,195 km nie wystarczyło!
Cyborg musi być twardy!

Nie każdy walczył o jak najlepszy czas. W tej grupie najważniejsza była dobra zabawa | Fot. MF

Dla biegacza ponoć zła pogoda nie istnieje. Dowodem na to były setki roześmianych twarzy podczas noworocznych zawodów w Chorzowie. Już po raz trzynasty odbył się "Cyborg", czyli zawody dla prawdziwych twardzieli.

Gdy jedni odsypiają trudy sylwestrowej imprezy, inni co roku stawiają się w samo południe w Parku Śląskim, by powitać Nowy Rok pierwszym biegowym akcentem.

Formuła Śląskiego Noworocznego Maratony "Cyborg" jest od lat niezmienna. Zawody odbywają się na siedmiokilometrowej pętli (z małym okładem). Wystarczy pokonać jedną, by być sklasyfikowanym i otrzymać medal.

Trzy pętle to półmaraton (to także maksymalny dystans dla uczestników marszu nordic walking), zaś sześć to maraton (42,195 km). Królewski dystans pokonało w tym roku 63 miłośników biegania.

Przyjechali na zawody głównie ze Śląska, ale nie tylko. Byli biegacze z Serbii, Litwy, Niemiec, a także z różnych miejscowości w Polsce - m.in. Tomaszowa Mazowieckiego, Lądka-Zdroju czy Gdańska.

I to właśnie gdańszczanin Tomasz Bagrowski zwyciężył na dystansie maratonu (czas 3:05:03). Wśród pań triumfowała Barbara Olschimke-Marmurowicz z Katowic (3:48:46). Półmaraton najszybciej pokonali: Bartosz Kwestorowski z Zabrza (1:19:34) oraz Barbara Szelest z Mysłowic (1:33:31). Natomias w konkurencji nordic walking (na dystansie 21,097 km) najlepsi okazali się: Paweł Słupianek z Katowic (2:17:44) i Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej (2:29:30).

Okazuje się, że niektórym nie wystarczył nawet maraton! Organizatorzy dopuścili możliwość pokonania większej liczby okrążeń (pod warunkiem ukończenia zawodów w regulaminowym czasie sześciu godzin). Dwóch biegaczy - Paweł Kowalczyk z Kęt i Marek Gawroński z Chorzowa - zaliczyło dzięki temu aż 56 km, zaś kolejna szóstka - 49 km! W ten sposób mają na koncie pierwszy w 2019 r. ultramaraton (wszystkie biegi powyżej 42,195 km).

Nie wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik. Niektórzy chcieli się po prostu świetnie bawić na trasie. Jedna z grup pokonywała dystans... wężykiem.

"Cyborga" ukończyło 718 biegaczy i 107 miłośników nordic walking. Zobacz zdjęcia z noworocznych zawodów w Parku Śląskim.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.