Drażyk w tym sezonie prawdopodobnie już nie zagra

Chorzowianin 2019-04-26 | Komentarzy: 0
Rozgrywająca KPR Ruch Chorzów w końcówce środowego spotkania z KPR-em Jelenia Góra doznała groźnie wyglądającej kontuzji. - Ma skręcone kręgi szyjne i w tym sezonie raczej już nie wystąpi - informuje wiceprezes klubu Krzysztof Zioło.
Drażyk w tym sezonie prawdopodobnie już nie zagra

Fot. Marcin Bulanda

Środowy mecz dwóch KPR-ów trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Chorzowianki uległy drużynie z Jeleniej Góry 30:31. Kto wie, jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby na boisku do samego końca przebywała Magdalena Drażyk. W poprzednich meczach w Chorzowie - m.in. z Koroną i Piotrcovią - to ona przeprowadziła akcje, które dały "Niebieskim" zwycięstwo.

Tym razem nie mogła tego zrobić. W 57. minucie Drażyk doprowadziła do remisu 27:27, ale po oddaniu rzutu została powalona przez Oktawię Bielecką. Chorzowianka długo nie podnosiła się z boiska. Opuściła je w kołnierzu ortopedycznym.

- Magda ma skręcone kręgi szyjne i w tym sezonie prawdopodobnie już nie zagra - powiedział nam wiceprezes KPR Ruch Krzysztof Zioło.

Działacze chorzowskiego klubu dziwią się, że faulująca zawodniczka z Jeleniej Góry otrzymała za to zagranie "tylko" dwuminutową karę (było to jej trzecie napomnienie skutkujące czerwoną kartką).

- W poprzednim sezonie Katarzyna Masłowska została zawieszona na cztery mecze za niegroźny atak na rywalkę w meczu z Koroną. W tym przypadku piłkarce z Jeleniej Góry nie grozi żadne zawieszenie - porównuje Krzysztof Zioło.

To drugi uraz Magdaleny Drażyk w tym sezonie. We wrześniu 2018 r., po przypadkowym starciu z Agnieszką Piotrkowską na treningu, złamała nos. Wówczas pauzowała przez trzy tygodnie.

W sobotni poranek "Niebieskie" udadzą się w podróż do Kościerzyny. Na Kaszubach - o godzinie 15.00 - rozpoczną mecz z zamykającym tabelę UKS PCM.

16 marca chorzowianki wygrały w Kościerzynie - na zakończenie rundy zasadniczej - 25:23. Powtórka będzie mile widziana.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.