Jesienna wystawa na 20 lat SChAP

Chorzowianin 2018-10-02
- Jest coś niezwykłego w tym, że tak liczne grono artystów o różnych charakterach i temperamentach przetrwało ze sobą dwadzieścia lat! To dłużej niż niejedno małżeństwo! W tym czasie kilku przyjaciół odprowadziliśmy w ostatnią drogę, ale nasze szeregi zasilili młodzi - mówi Marian Knobloch, prezes Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków. - Naszą zasadą jest brak zasad. Członkom Stowarzyszenia gwarantujemy pełną swobodę twórczą. Być może to jest recepta, która pozwoliła nam przetrwać tak długo? - dodaje Aleksandra Rey.
Jesienna wystawa na 20 lat SChAP

Beata Będkowska,  Izabela Gros, Zofia Grzeganek-Szczepaniec, Gerard Grzywaczyk, Piotr Herla, Jacek Joostberens, Monika Kaczmarek, Marian Knobloch, Andrzej Kuczok, Marianna Maniek, Pola Minster (Marzena Naliwajko), Piotr Naliwajko, Halina Niemiec-Gomułka, Cyprian Nocoń, Teresa Nowelska-Sabalczyk, Piotr Pilawa, Aleksandra Rey, Manuel Sabalczyk, Anna Stawiarska, Alina Stypuła-Wierzchowska, Magdalena Wiluś i Barbara Zyska-Figiela - wszyscy aktualni członkowie Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków prezentują swoje prace na otwartej 1 października XXI Jesiennej Wystawie SChAP. Ekspozycja ta ma charakter szczególny - została przygotowana w związku z dwudziestoleciem istnienia Stowarzyszenia. Można ją oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki "MM" do 29 października. Wstęp jest wolny. Jubileuszowej wystawie towarzyszy okazała monografia Stowarzyszenia.

Prężnie działające środowisko artystyczne przyczynia się do promocji Chorzowa w kraju i zagranicą. Z inicjatywy SChAP, we współpracy z lokalnym samorządem, 18 lat temu powstała Miejska Galeria Sztuki "MM", od dekady funkcjonująca w strukturach Chorzowskiego Centrum Kultury. 

(k)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.