Kobiety ze Śląska

Chorzowianin 2019-03-27
Już jutro o godzinie 17.00 w filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kilińskiego 2 odbędzie się spotkanie z autorką książki pt. "Kobiety ze Śląska", Katarzyną Siwczyk. Nie zabraknie wielu inspiracji i ważnych tematów.
Kobiety ze Śląska

Książka w formie rozmów przedstawia sylwetki dziesięciu znanych kobiet wywodzących się z naszego regionu. Bohaterkami są: piosenkarki Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec i Kasia Moś, Miss Polonia Karina Wojciechowska, aktorka Jolanta Fraszyńska, bizneswoman Marta Frank, pisarka Anna Dziewit-Meller, prezenterki i dziennikarki Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalistka Master Chefa Kinga Paruzel. Kariery i droga przedstawionych wyżej kobiet są doskonałym przykładem, że dzięki wytężonej pracy i talentowi, można osiągnąć sukces, niemal w każdej dziedzinie, niezależnie od miejsca pochodzenia, czy płci. Katarzyna Siwczyk opowiadając historię swoich bohaterek stara się przełamywać wciąż funkcjonujące stereotypy na temat kobiet ze Śląska.

Autorka, Katarzyna Siwczyk, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i politologii na Uniwersytecie Śląskim jest dziennikarką i redaktorką, tworzy również popularnego bloga Kobieta ze Śląska. Od urodzenia mieszka i pracuje na Śląsku.

Spotkanie odbywające się w ramach akcji pt. "Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn" poprowadzi Paweł Zięba. Zapisywać się można drogą mailową pod adresem pas@chorzow.eu i telefonicznie pod numerem 32 416 52 15.

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.