Lepsza Polska oczami Radosława Sikorskiego

Chorzowianin 2019-01-10
Książka „Polska może być lepsza” (Wydawnictwo Znak) to odpowiedź Radosława Sikorskiego na jedno z najbardziej nurtujących pytań – jak przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom politycznym?
Lepsza Polska oczami Radosława Sikorskiego

Jak zauważa autor, w Polsce na przestrzeni ostatnich 3 lat za ideą patriotyzmu zaczął kryć się nacjonalizm, zamiast moralno-etycznej postawy szacunku do drugiego człowieka pojawiła się ksenofobia, a na arenie międzynarodowej politycy wstrzymywali oddech w reakcji na decyzje rządu polskiego. Spotkanie wokół najnowszej książki Sikorskiego odbędzie się 15 stycznia o godzinie 18:00 w salonie Empik Silesia przy ul. Chorzowskiej 107 w Katowicach.

Obawy polityka wobec pozycji Polski wśród innych państw europejskich rosną. W jego książce łatwo doszukać się porównania współczesnej, nieco zmarginalizowanej Rzeczypospolitej z czasami, gdy jej zdanie pośród wiodących państw Europy się liczyło. Autor zastanawia się czy ksenofobia, liczne zarzuty o posługiwanie się językiem nienawiści oraz osamotnienie kraju na arenie międzynarodowej, powodują, że zbliżamy się do geopolitycznej katastrofy. To i wiele innych zagadnień dotyczących dzisiejszej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej porusza w swojej książce Radosław Sikorski.

Autor zaznacza, że w obliczu dynamicznych politycznych przemian, opinię publiczną coraz mocniej nurtuje kwestia korzyści z pozostania w Unii Europejskiej, zagrożeń ze strony Rosji czy szansy na ewentualne wsparcie dla Polski ze strony Stanów Zjednoczonych. W jaki sposób kraj może wrócić do roli istotnego gracza na światowej arenie?

Podczas spotkania z byłym Ministrem Spraw Zagranicznych, czytelnicy będą mieli szansę przekonać się, jak wygląda lepsza Polska jego oczami. 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.