Marko Brezić będzie trenerem KPR Ruch Chorzów

Chorzowianin 2019-05-17 | Komentarzy: 0
Chorwat Marko Brezić w czwartek oglądał spotkanie "Niebieskich" z Koroną Handball Kielce, zaś w piątek podpisał roczną umowę z dziewięciokrotnym mistrzem Polski.
Marko Brezić będzie trenerem KPR Ruch Chorzów

Marko Brezić po podpisaniu kontraktu z klubem z Chorzowa | Fot. KPR Ruch Chorzów

Działacze Ruchu szybko zaprezentowali następcę Krzysztofa Przybylskiego (po zakończeniu sezonu przeniesie się prawdopodobnie do Piotrcovii). Został nim 46-letni szkoleniowiec z Zagrzebia Marko Brezić.

Chorwat oglądał czwartkowy mecz "Niebieskich" z Koroną Handball Kielce (30:36). Natomiast w piątek podpisał z Ruchem roczny kontrakt, obowiązujący w sezonie 2019/20.

- To będzie dla mnie wyzwanie. Wiem, że w Polsce ma powstać liga zawodowa. Być może niektóre drużyny - głównie te, z którymi do tej pory łatwiej było zdobywać punkty - do niej nie przystąpią. To oznacza, że trzeba będzie walczyć o zwycięstwa z najsilniejszymi. A żeby tak się stało, trzeba będzie pracować podwójnie ciężko - powiedział nam Marko Brezić. Wywiad z nowym trenerem Ruchu znajdziecie na naszym portalu w sobotę.

Brezić prowadził w karierze wiele drużyn z różnych krajów, m.in. z Chorwacji, Niemiec, Włoch, Kataru czy Norwegii. Ostatnio pracował w Finlandii, z męskim zespołem Pargas IF.

Był także trenerem żeńskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, w listopadzie 2009 r. przyjechał z kadrą USA na Puchar Śląska. Jego drużyna przegrała w chorzowskiej hali MORiS z Polską prowadzoną przez... Krzysztofa Przybylskiego 8:45.

Na piątkowym treningu Brezić przywitał się z piłkarkami z Chorzowa. Przygotowania do nowego sezonu zamierza rozpocząć w lipcu.

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.