Mateusz Bogusz piłkarzem Leeds United

Chorzowianin 2019-01-30 | Komentarzy: 0
17-letni pomocnik kontynuować będzie karierę na Wyspach Brytyjskich. Mateusz Bogusz podpisał 2,5-letni kontrakt z liderem drugiej ligi angielskiej, Leeds United. Na początek występować będzie w drużynie U-23.
Mateusz Bogusz piłkarzem Leeds United

Fot. Marcin Bulanda

Bogusz, mimo młodego wieku, w ostatnim czasie stał się silnym punktem pierwszej drużyny Ruchu. Środkowy pomocnik strzelił jesienią pięć goli w rozgrywkach ligowych. Władze klubu zapewniały, że chcą przedłużyć kontrakt z 17-latkiem, ale z drugiej strony - w obliczu dużego zainteresowania z zagranicy (Anglia, Niemcy, Włochy) - było wiadomo, że ciężko będzie zatrzymać "Pycika" w zespole.

We wtorek Bogusz podpisał 2,5-letni kontrakt z Leeds United, aktualnym liderem Championship (druga liga angielska). Na poniższym zdjęciu widzimy piłkarza w towarzystwie dyrektora sportowego Leeds Victora Orty.

- Będę trenował i grał w zespole U-23, ale zapowiedziano mi, że będę uczestniczył też w zajęciach pierwszej drużyny. Plan klubu jest taki, by w ciągu pierwszego półrocza przygotować mnie do stałej obecności i gry w pierwszym zespole. Wszystko oczywiście zależy teraz ode mnie - powiedział piłkarz na oficjalnej stronie Ruchu.

W zespole z Leeds występuje dwóch Polaków - Mateusz Klich oraz Kamil Miazek. Ten drugi ma pomóc mu w zaaklimatyzowaniu się w mieście i w zespole. - Będę z nim jeździł do klubu. On ma już tutaj mieszkanie i samochód. Z kolei Mateusza Klicha poznałem, gdy pierwszy raz przyjechałem do Leeds. Zachwalał klub, namawiał mnie do przyjścia. Podkreślał, że są tutaj kibice bardzo zżyci z klubem, co można porównać do Ruchu. Tu też wszyscy żyją piłką, są fanatykami - dodał były już piłkarz "Niebieskich".

Bogusz trafił do Ruchu w 2011 r. Sześć lat później zdobył z zespołem juniorów młodszych wicemistrzostwo Polski, a w 2018 r. został włączony do kadry pierwszego zespołu. Debiutował w nim w marcu 2018 r., mając niespełna 17 lat. Łącznie w koszulce z "eRką" wystąpił 33 razy, zdobył 5 bramek.

- W Ruchu zawsze czułem się jak w domu, niczego nigdy mi nie brakowało. Spędziłem w tym klubie prawie połowę swojego życia. To dzięki Ruchowi jestem teraz w tym miejscu - podkreślił Mateusz Bogusz.

Dodajmy, że także we wtorek Ruch przedstawił nowego zawodnika. To 18-letni Mateusz Duchowski, pomocnik występujący ostatnio w III-ligowej Warcie Gorzów Wielkopolski. Związał się z "Niebieskimi" kontraktem do 30 czerwca 2022 r., z opcją przedłużenia o rok.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.