Memoriał Kusocińskiego: gwiazdy w konkursie tyczki

Chorzowianin 2019-05-08 | Komentarzy: 0
Halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski, rekordzista Polski Piotr Lisek, znakomity Amerykanin Sam Kendricks - to gwiazdy konkursu skoku o tyczce podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego. Impreza odbędzie się 16 czerwca na Stadionie Śląskim.
Memoriał Kusocińskiego: gwiazdy w konkursie tyczki

Tak przed rokiem w Chorzowie skakał Piotr Lisek | Fot. Marcin Bulanda

Za nieco ponad miesiąc na chorzowskiej arenie odbędzie się pierwsza z dwóch dużych imprez lekkoatletycznych. W niedzielę, 16 czerwca, gwiazdy "królowej sportu" wezmą udział w 65. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego.

Organizatorzy imprezy stopniują napięcie. Zapowiadali już start m.in. Anity Włodarczyk, a także gwiazd skoku wzwyż Kamili Lićwinko i Marii Łasickiene. Teraz przedstawili bohaterów rywalizacji w skoku o tyczce.

Przeczytaj także: Memoriał Kusocińskiego na Śląskim: oto pierwsze gwiazdy

- Lista tyczkarzy, którzy przyjadą do Chorzowa prezentuje się imponująco. Na skoczni pojawi się aż trzech zawodników legitymujących się rekordem życiowym na poziomie 6 metrów. O klasie wszystkich, którzy wystartują w tej rywalizacji świadczy fakt, że zdobyli oni blisko 20 medali wielkich międzynarodowych imprez - czytamy w komunikacie organizatora imprezy.

Udział w konkursie potwierdził już Sam Kendricks. Amerykanin to brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro (2016), mistrz świata z Londynu (2017). W 2017 r. pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6 metrów.

Z zawodników, których zobaczymy w Chorzowie, w "klubie sześciometrowców" są także rekordzista Polski Piotr Lisek oraz Rosjanin Timur Morgunow (wicemistrz Europy z 2018 r.). Polscy kibice trzymać będą kciuki również za tegorocznego halowego mistrza Europy z Glasgow Pawła Wojciechowskiego.

- Rywalizacja z Samem Kendricksem zawsze jest emocjonująca. To świetny zawodnik, skoczył w karierze 6 metrów, a to miara elitarności w naszej konkurencji. Razem z Piotrkiem Liskiem z pewnością będziemy chcieli sprawić kibicom satysfakcję i skakać jak najwyżej. Nasz pojedynek z Samem zapowiada się pasjonująco - podkreśla Wojciechowski, który obecnie przygotowuje się do sezonu w słonecznej Katalonii.

65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się 16 czerwca 2019 r. o godzinie 14:30. Bilety dostępne w serwisie ebilet.pl.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.