Meta. Czarne Konie Ars Independent 2018 rozdane!

Chorzowianin 2018-10-03
Kolejny już raz festiwalowa publiczność zadecydowała o losie Czarnych Koni. Poznaliśmy laureatów i laureatki konkursów na multimedialnym festiwalu Ars Independent 2018 w Katowicach.
Meta. Czarne Konie Ars Independent 2018 rozdane!

Tegoroczna edycja katowickiej imprezy podczas 6 dni (od 25 do 30 września) skonfrontowała nas z ponad 200 utworami audiowizualnymi, zebranymi w 12 tematycznych sekcjach. Podobnie jak w ubiegłych latach sercem festiwalu były międzynarodowe konkursy Czarny Koń. W czterech kategoriach - film, animacja, gry wideo i wideoklip - oglądaliśmy, słuchaliśmy i graliśmy w najnowsze produkcje debiutujących twórców z lat 2017/2018.
Co na Ars Independent wyjątkowe – to publiczność decyduje o przyznaniu nagród. Zwycięzcy w każdym z konkursów otrzymują statuetkę i tytułu Czarnego Konia oraz 500 euro.
Kto wygrał 8. edycję festiwalu?
CzarnyKońFilmu
Ze średnią głosów 4,48 (w skali 1-6) Czarnym Koniem Filmu została Ioana Uricaru za „Lemoniadę” (ROU / SWE / CAN / DEU 2018).
Film opowiada historię Mary – rumuńskiej imigrantki, która próbuje zrealizować swój amerykański sen. O ile początkowo sprawy układają się dość dobrze, to w momencie, gdy zaczyna starać się o kartę pobytu, niespodziewany obrót zdarzeń sprawia, że Mara musi położyć na szali miłość do męża, dziecka i co najważniejsze – do siebie samej.
CzarnyKońAnimacji
Claudia Cortés Espejo, Lora D'Addazio i Mathilde Remy za „Narrację” (BEL 2018) - zdobywając średnią głosów 5,46 – zostały Czarnym Koniem Animacji.
A co, gdyby bohaterowie słyszeli podpowiadającego im kolejne działania narratora i nie mogli uwolnić się od jego głosu? Żeńskie trio animatorek snuje historię o Bobbym i jego osobliwym problemie. Opowieść w opowieści burząca czwartą ścianę.
CzarnyKońWideo
11 bit studios, twórcy „Frostpunk” (POL 2018) - zdobywając średnią głosów 5,19 – zostali Czarnym Koniem Gier Wideo.
Oczekiwania wobec nowej gry twórców „This War of Mine” były ogromne. Cztery lata temu polskie studio udowodniło, że do perfekcji opanowało dwa elementy – brawurowy pomysł, leżący u podstawy rozgrywki, oraz dopracowanie jej w najmniejszych szczegółach. Nie inaczej było i tym razem. 11 bit studios, dokonując błyskotliwego triku w założeniach city tycoona, tworząc doskonały setting i świetnie balansując gameplay, stworzyło porażającą realizmem strategię, która momentalnie wciąga i wzrusza.
CzarnyKońWideoklipu
Ze średnią ocen 4,6 za „Troskliwy” zespołu Drekoty (POL 2018), Czarnym Koniem Wideoklipu została Zuzanna Plisz.
To baśniowa historia o miłości pary olbrzymów, w której tytułowa troskliwość powoduje zderzenie się dwóch obcych sobie światów. W tle zimowa sceneria polskiej prowincji i piękne kadry natury w obiektywie Kacpra Fertacza.
– I to by było na tyle. Parę fajnych filmów zobaczyliśmy, w parę zacnych gier pograliśmy, parę klipów miło pobrzdękało. Przepięknie Wam wszystkim dziękujemy i życzymy wspaniałego życia. Widzimy się w Katowicach za rok, jak zawsze pod koniec września – komentuje Bartek Sołtysik, rzecznik medilany festiwalu.
Ars Independent Festival 2019 odbędzie się od 24 do 29 września w Katowicach.

arsindependent.pl

facebook.com/arsindependent.kato

instagram.com/arsindependent

twitter.com/arsindependent

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.