Mityng juniorów na Stadionie Śląskim. Mamy zdjęcia

Chorzowianin 2019-05-14 | Komentarzy: 0
Prawie 300 zawodników - w tym reprezentantki TS AKS Chorzów - wystartowało w I Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym Juniorów na Stadionie Śląskim. Zobacz naszą galerię.
Mityng juniorów na Stadionie Śląskim. Mamy zdjęcia

Fragment biegu na 800 m. Na prowadzeniu Samanta Górniak z MUKS SZS Cieszyn | Fot. Marcin Bulanda

Mityng odbył się 12 maja. Miał być testem dla chorzowskiego obiektu przed zbliżającymi się dwiema dużymi imprezami - Memoriałem Janusza Kusocińskiego (16 czerwca) i Memoriałem Kamili Skolimowskiej (14 września).

W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z Polski oraz Czech (startowały tyczkarki z klubu z Vitkovic oraz oszczepniczki z Poruby). Zawody rozegrano w 24 konkurencjach - biegowych (od 100 m po 1500 m) oraz technicznych.

Na Stadionie Śląskim zobaczyliśmy m.in. lekkoatletki TS AKS Chorzów. W biegu na 1500 m ósme miejsce zajęła Katarzyna Gała (4:43,95). Jej siostra Aleksandra miała dwudziesty czas (5:09,02), zaś Natalia Stopyra - 21. (5:12,97).

Na dystansie jednego okrążenia (400 m) startowała Zuzanna Ziemba. Pobiła rekord życiowy - 64,75 s, zajmując czwartą pozycję w swojej serii i siedemnastą w klasyfikacji generalnej.

Ponadto w biegu na 100 m dwie chorzowianki wystartowały poza konkurencją (nie są w wieku juniorskim). Agata Brandyk (czas 13,50 s) została sklasyfikowana na 18. miejscu, zaś Karolina Jauernig (13,76 s) była 23. Na setkę najszybsza była Magdalena Stefanowicz z AZS AWF Katowice (11,61 s).

Medale oraz nagrody najlepszym wręczali m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i prezes spółki Stadion Śląski Krzysztof Klimosz. Organizatorami wydarzenia byli spółka Stadion Śląski oraz Śląski Związek Lekkiej Atletyki. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zobacz zdjęcia z międzynarodowego mityngu juniorów na Stadionie Śląskim. Ich autorem jest nasz fotoreporter Marcin Bulanda.

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.