Muzyczne wyróżnienie dla Chorzowa

Chorzowianin 2019-04-09
Chorzów po raz kolejny udowadnia, że jest mocnym punktem na bluesowej mapie Polski! Nasze miasto wyprzedziło szwedzkie Malmö w wyścigu po organizację imprezy European Blues Challange.
Muzyczne wyróżnienie dla Chorzowa

Chorzów jest miastem, w którym muzyka i kultura bluesowa są od wielu lat obecne i wspierane. Wydarzenia z ostatnich dni dorzucają do tego kolejną cegiełkę. W Ponta Delgada na Azorach odbyła się finałowa rozgrywka w drodze po organizację imprezy Eurpean Blues Challange. Nasze miasto reprezentowali Prezydent Andrzej Kotala, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Rafał Zaremba oraz Ewa Matysik i Andrzej Matysik Agencja Koncertowo - Wydawnicza Delta. Warto zaznaczyć, że spośród 130 delegatów większość zagłosowała za Chorzowem!

European Blues Challange jest imprezą organizowaną przez European Blues Union, mającą na celu promowanie bluesowej kultury i muzyki w Europie. Inicjatywę ubiegania się o organizację imprezy wsparli Zastępca Prezydenta Miasta Wiesław Ciężkowski, Pełnomocnik Prezydenta Magdalena Sekuła, Wydział Kultury, Sportu i Turystki oraz Wydział Promocji i Aktywizacji Społecznej UM Chorzów.

 

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.