Następczyni Moniki Hojnisz? Chorzowianka blisko medalu MŚ

Chorzowianin 2019-01-30 | Komentarzy: 0
Kolejna biathlonistka z Chorzowa pokazała się z dobrej strony na arenie międzynarodowej. Zawodniczka UKS Statima Biathlon Team Karolina Janko zajęła wraz z polską sztafetą czwarte miejsce na mistrzostwach świata juniorów w słowackim Osrblie.

Tej zimy chorzowianie mogą być dumni z Moniki Hojnisz, która znakomicie reprezentuje nasze miasto i kraj w zawodach Pucharu Świata. 27-latka jest obecnie dziesiątą biathlonistką w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wszystko wskazuje na to, że za kilka lat w PŚ zobaczyć możemy także inną chorzowiankę. Mowa o 18-letniej Karolinie Janko z UKS Statima Biathlon Team.

Nasza zawodniczka obecnie bierze udział w mistrzostwach świata juniorów, które odbywają się w Osrblie (Słowacja). W pierwszym starcie w kategorii juniorek młodszych - biegu indywidualnym - Janko zajęła 26. miejsce, najlepsze z Polek.

Niewiele brakowało, a w drugiej konkurencji stanęłaby na podium MŚ. Mowa o sztafecie 3x6 km, w której Janko wystrtowała wraz z Darią Gembicką i Patrycją Stanek.

Chorzowianka pobiegła na pierwszej zmianie. Strzelała bezbłędnie w pozycji leżącej, miała jedno pudło w "stójce", ale poprawka była celna. Janko przybiegła do strefy zmian jako czwarta. I właśnie na tej pozycji zakończyły start Polki. Sztafetę wygrała Norwegia przed Niemcami i Francją. Do Francuzek nasze zawodniczki straciły 18,1 s.

- Czułam ogromną moc w sobie, może dlatego, że to pierwszy mój start w sztafecie na zawodach międzynarodowych. Emocje są zupełnie inne niż podczas startów w kraju. Zazwyczaj wolę dłuższe dystanse niż 6 km, ale myślę, że to był dobry występ z mojej strony - powiedziała Karolina Janko na stronie Polskiego Związku Biathlonu.

A tak jej start skomentował chorzowski klub.

Na MŚ w Osrblie odbędą się jeszcze dwie konkurencje indywidualne w kategorii juniorek młodszych - piątkowy sprint (godz. 14.00) i niedzielny bieg pościgowy (godz. 15.20).