Nie trzeba być krytykiem literackim, żeby dyskutować o książkach

Chorzowianin 2019-01-10
Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie zaprasza do udziału w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. Przeczytanie książki to czasem za mało, trzeba jeszcze o niej z kimś pogadać, a najlepiej z kimś, kto też ją czytał. W Chorzowie jest na to rada - dla spragnionych wymiany literackich doświadczeń Miejska Biblioteka Publiczna organizuje spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.
Nie trzeba być krytykiem literackim, żeby dyskutować o książkach

Program realizowany jest od 2007 roku w całej Polsce przez biblioteki publiczne, przy wsparciu Instytutu Książki. Jego celem jest wykreowanie mody na czytanie i podniesienie rangi czytelnictwa.

Spotkania chorzowskiego klubu odbywają się raz w miesiącu w filii nr 18 (ul. Gwarecka 2) we wtorki o godzinie 11.00 oraz w filii nr 19 (ul. Kilińskiego 2) w czwartki o godzinie 17.30. Dokładne daty spotkań dostępne są na stronie biblioteki (biblioteka.chorzow.pl), na facebooku (facebook.com/BibliotekaChorzow/) oraz na blogu filii 19 (l-przestrzen.blogspot.com).

Zasady uczestnictwa są bardzo proste:

- Członkiem może być każdy, kto lubi czytać i czuje potrzebę rozmowy o książkach.

- Członkowie klubu czytają tą samą książkę a potem rozmawiają o niej przy kawie: chwalą, krytykują, czasem się o nią kłócą, czasem są wyjątkowo jednomyślni.

- Przed przyjściem na spotkanie trzeba zgłosić się w filii po książkę, która jest aktualnie czytana.

- Na spotkanie klubu można przyjść nawet jeśli się nie przeczytało książki.

- Nie trzeba przychodzić na każde spotkanie, ale trzeba w terminie oddać otrzymaną książkę.

- Nikt nie jest odpytywany z lektury, wymiana myśli jest całkowicie dobrowolna.

Dlaczego warto być członkiem DKK? Dzięki uczestnictwie w klubie, ma się dostęp do książek, których nie ma w księgozbiorze chorzowskich bibliotek, jest to również możliwość przeczytania czegoś, po co samemu by się nie sięgnęło i dokonania literackiego odkrycia. Dyskusyjne Kluby Książki to też miejsce wymiany poglądów, spotkań towarzyskich, możliwość poznania nowych ludzi, nawiązania przyjaźni.

Raz do roku klub organizuje spotkanie autorskie, które jest szansą dla czytelników na osobiste poznanie autora ulubionej książki, rozmowę z nim, dopytanie o nurtujące szczegóły ostatniej powieści. Do tej pory gośćmi chorzowskiego DKK byli: Marta Matyszczak, Sabina Waszut, Ewa Formella, Mieczysław Bieniek, Anna Kańtoch, Olga Rudnicka, Arkadiusz Niemirski, Mariusz Czubaj. W bieżącym roku późną wiosną planowane jest spotkanie z Marią Ulatowką i Jackiem Skowrońskim autorami „Historii spisanej atramentem”, „Kartki ze szwajcarskim adresem”, „Niecodziennego upominku”.

Zapraszamy na najbliższe spotkania DKK – 10 stycznia i 9 lutego w filii nr 19 (ul. Kilińskiego 2) o godzinie 17.30 oraz 29 stycznia w filii nr 18 (ul. Gwarecka 2) o godzinie 11.00.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.