Piątka w parku na Mikołaja

Chorzowianin 2014-12-03 | Komentarzy: 0
6 grudnia, w samo południe, rozpocznie się kolejna impreza biegowa w Parku Śląskim. Dystans można pokonać biegiem lub maszerując. Czerwone czapki, a nawet kompletne stroje Mikołaja, mile widziane!
Piątka w parku na Mikołaja

Plakat I Biegu Mikołajkowego w Parku Śląskim

Na mapie biegowej naszego regionu pojawiły się właśnie nowe zawody. W najbliższą sobotę, o godzinie 12.00, miłośnicy tej formy aktywności rozpoczną zmagania w I Biegu Mikołajkowym. Start i meta zawodów znajdą się przy restauracji Zielona Dolina.

- Trzeba przebiec lub przemaszerować dystans 5 km - mówi na stronie Parku Śląskiego Klaudia Kapica z MK Team, organizatorka biegu (wespół z Markiem Witorem).

Udział w zawodach jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali 300 pakietów startowych i medali, zapisy zostały już zamknięte, ostatniego dnia listopada.

Nie znaczy to jednak, że inni biegacze nie są zaproszeni. - Pozostali również będą mogli wziąć udział w biegu. Mamy nadzieję na dużą ilość chętnych - dodaje Klaudia Kapica.

Biegacze będą mogli liczyć na napoje izotoniczne, batony energetyczne, ciepłą kawę, herbatę i cenne nagrody. Nie tylko dla najszybszych.

Mile widziani są uczestnicy i kibice w czerwonych czapkach lub w kompletnym mikołajkowym przebraniu!

Oprócz biegaczy wystartują także miłośnicy nordic walking. Pierwsi mają na pokonanie "piątki" 60 minut, drudzy - aż 90 minut. Zaplanowano również zawody dla dzieci - na 400 m (o godz. 11.00, limit miejsc został już wyczerpany).

Biuro zawodów - w restauracji Zielona Dolina - czynne będzie w piątek, 5 grudnia (godz. 17-19) oraz w sobotę, 6 grudnia (godz. 8.30-10.30).

Imprezę poprowadzi August Jakubik, znany ultramatończyk, propagator biegania.

Więcej informacji o I Biegu Mikołajkowego znaleźć można na Facebooku lub stronie organizatorów.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.