Piknik z okazji 99. urodzin Ruchu. Zobacz zdjęcia!

Chorzowianin 2019-04-29 | Komentarzy: 0
Turniej drużyn U-10, mecz oldbojów Ruchu i Reprezentacji Śląska Oldbojów, a także wiele innych atrakcji. Mimo kiepskiej pogody na pikniku rodzinnym na Kresach bawiło się kilkaset osób.
Piknik z okazji 99. urodzin Ruchu. Zobacz zdjęcia!

W turnieju drużyn U-10 wystąpiły także piłkarki Jaskółek | Fot. Adrian Ślązok

Padający przez całą niedzielę deszcz nie storpedował planów organizatorów pikniku z okazji 99. rocznicy założenia chorzowskiego Ruchu. Przez kilka godzin na boiskach na Kresach w piłkę grali zarówno młodzi, jak i nieco starsi zawodnicy.

Głównym punktem programu był turniej piłkarski drużyn U10. Zaproszone do niego zostały drużyny z Chorzowa (dziewczęcy zespół - Jaskółki oraz UKS Ruch, Akademia Piłkarska Ruch, Stadion Śląski, Józefka, TS AKS, AKS Cez Wyzwolenie) i zaprzyjaźniona ekipa z Suszca (Football Project Suszec).

Nie prowadzono klasyfikacji, a wszystkie piłkarki i piłkarze otrzymali pamiątkowe koszulki z napisem "99 lat tradycji". Wręczali je: Jan Chrapek (prezes Ruchu), Mateusz Michalik (koordynator ds. szkolenia młodzieży) i Seweryn Siemianowski (dyrektor sportowy UKS Ruch Chorzów).

Na drugim z boisk ustawiony został tor przeszkód, wszyscy chętni mogli sprawdzić się w grach i zabawach.

Na zakończenie odbył się mecz oldbojów Ruchu Chorzów z Reprezentacją Śląska Oldbojów (2x30 minut). W ekipie "Niebieskich" zobaczyliśmy m.in. Grzegorza Wagnera, Stanisława Gawendę, Sławomira Jarczyka czy Marcina Molka. W RŚO zagrali m.in. Radosław Gilewicz, Mariusz Śrutwa, Bogdan Pikuta, Ireneusz Adamski, Janusz Bodzioch.

Oldboje prowadzili 2:0 po golach Wagnera i Grzegorza Ciesiółki, bramkę honorową dla RŚO zdobył Gilewicz, który jest asystentem selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Zobacz zdjęcia z pikniku. Ich autorem jest Adrian Ślązok.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.