Zaskoczona i szczęśliwa. Hojnisz wygrała bieg w Austrii

Chorzowianin 2017-12-14 | Komentarzy: 0
Trener kadry biathlonistek zdecydował, że Monika Hojnisz nie pojedzie na Puchar Świata do Francji. Chorzowianka miała się odbudować w mniej prestiżowych zawodach - Pucharze IBU w austriackim Obertilliach. Już w pierwszym starcie odniosła zdecydowane zwycięstwo.
Zaskoczona i szczęśliwa. Hojnisz wygrała bieg w Austrii

Monika Hojnisz na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu IBU | Fot. YouTube/IBU TV

Na początku sezonu fani Moniki Hojnisz mieli prawo się niepokoić. W żadnym z czterech pierwszych startów w Pucharze Świata (trzech w Oestersund i jednym w Hochfilzen) biathlonistka nie zdobyła punktów.

Trener kadry Tobias Torgersen najwyraźniej uznał, że chorzowiance do odbudowania formy (Hojnisz zajęła przecież wysokie 6. miejsce w próbie generalnej przed sezonem) potrzebny jest start w mniej prestiżowych zawodach. Zamiast na Puchar Świata do Francji desygnował Monikę do rywalizacji w Pucharze IBU w austriackim Obertilliach.

W czwartek Hojnisz wystartowała w biegu indywidualnym (na 15 km) i... odniosła zdecydowane zwycięstwo! Kapitalnie spisała się na strzelnicy (ani jednego pudła), do tego szybko biegła (czwarty czas w stawce), dzięki czemu nie dała rywalkom żadnych szans. Wygrała z przewagą 1:14,2 nad Niemką Karolin Horchler oraz 1:38,0 nad Szwajcarką Elisą Gasparin.

Zobacz skrót biegu indywidualnego w Pucharze IBU w Austrii

Po zwycięstwie w Obertilliach chorzowianka udzieliła wywiadu oficjalnej stronie federacji biathlonowej (IBU). - Czyłam się bardzo pewnie na strzelnicy, starałam się zachować skupienie podczas każdego strzału. Jestem zaskoczona moim wynikiem, ale zarazem szczęśliwa. Naprawdę kocham to miejsce - powiedziała Hojnisz.

Zapytana o pominięcie w kadrze biathlonistek na PŚ we francuskim Annecy-Le Grand Bornand, odparła: - To nie była moja decyzja, ale teraz nabrałam pewności siebie. Miałam okazję do sprawdzenia, jaka jest moja forma. Wyszło, że dobra - dodała brązowa medalistka MŚ z 2013 r. (w biegu ze startu wspólnego).

Tak chorzowianka skomentowała wygraną na Facebooku.

Przed naszą zawodniczką jeszcze jeden indywidualny start w Obertilliach. W sobotę (16.12.) pobiegnie w sprincie.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.