Blokowisko w MDK Batory

Chorzowianin 2017-04-12 | Komentarzy: 0
Stowarzyszenie Freeland wystawiło w Miejskim Domu Kultury Batory spektakl "Blokowisko".
Blokowisko w MDK Batory

Widowisko wystawiono 5 kwietnia dwa razy: dla chorzowskich szkół oraz dla pozostałych widzów. 

"Blokowisko" to nie tylko wyrazista, bezpośrednia gra aktorska, która niejednokrotnie szokuje widza językiem ulicy, ale przede wszystkim szczególna romantyczna historia, która poprzez zwykłą rozmowę dwóch osób prowadzi, jak za rączkę, od buntu i nienawiści do braterstwa, pokoju i prawdziwej miłości.

Całość dopełniają fantastyczne piosenki Witolda Wolnego ("Szukać warto", "Nadzieja w Bogu", "Kim On jest", "Jarre flamenco", "Wiem, panie mój" i wiele innych), które w latach 80-tych ubiegłego wieku powstały właśnie w Chorzowie Batorym. Śpiewnik "Fantastyczne śpiewanie" to skarbiec tekstów i melodii, z którego nasze Stowarzyszenie czerpie pełnymi garściami, a dzięki ścisłej współpracy z samym autorem śpiewnika, możemy jednocześnie sięgać po oryginalne, autorskie aranżacje piosenek, jak również tworzyć swoje opracowania utworów z pełną swobodą interpretacji.

Scenariusz "Blokowiska" napisał współzałożyciel Stowarzyszenia Freeland Grzegorz Nowak, piękną scenografią zajęła się Karina Nowak, dialogi przygotował utalentowany, młody poeta Mateusz Czajka, a całość wyreżyserował Bartosz Smoleń. Aranżacje muzyczne opracował autor śpiewnika "Fantastyczne śpiewanie" Witold Wolny, jak również Grzegorz Woś i Marcin Olszewski. Muzyczny temat przewodni "ławeczki" należy do zespołu LUZ BLUS, który skomponował utwór "Kraina marzeń". Za przygotowanie wokalne odpowiadała Magdalena Sławicka, a autorką układu tanecznego do piosenki "Jarre flamenco" była Karolina Sikorska.

Przedstawiciele Stowarzyszenia  Freeland dziękują wszystkim zaangażowanym w powstanie i wielką pomoc przy realizacji spektaklu. Zapowiadają też, że "Blokowisko" zagości jeszcze na deskach chorzowskich scen artystycznych. O wszystkich bieżących wydarzeniach Stowarzyszenie będzie informować na swoich stronach internetowych www.chfl.plwww.blokowisko.chfl.pl oraz w lokalnych mediach.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.