Darmowa komunikacja. 1 listopada na chorzowskich drogach.

Chorzowianin 2018-10-29 | Komentarzy: 0
Przełom października i listopada to okres wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy. Poniżej zamieszczamy informacje o możliwych utrudnieniach i planownych zmianach w organizacji ruchu drogowego.
Darmowa komunikacja. 1 listopada na chorzowskich drogach.

W czwartek pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami KZK GOP bezpłatnie. | fot. archiwum

To dlatego od 30 października do 2 listopada w rejon chorzowskich nekropolii skierowane zostaną dodatowe patrole składające się z funkcjonariuszy Straży Miejskiej i policjantów. Będa oni odpowiedzialni za utrzymanie porządku i pomoc osobom, które przyjadą na groby swoich bliskich. 

– Mieszkańcom przypominamy o zwracaniu szczególnej uwagi na torebki i portfele. Warto pamiętać o tym, aby nie przechowywać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu przypomina Henryk Rusnak ze Straży Miejskiej

Ruch drogowy

Ponadto od środy 31 października do godzin wieczornych 1 listopada 2018 r. w związku z uroczystością Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy.

Przy kościele św. Ducha przy ul. Dąbrowskiego: wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do rejonu węzła drogowego drogi wojewódzkiej nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa),
W rejonie cmentarza przy ul. Janasa wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Opolską do skrzyżowania z ul. 3-go Maja,
przy ul. Mariańskiej (kościół św. Józefa) wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Janasa.

Zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice:
·ul. Drzymały – odcinek od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do bramy cmentarza,
·ul. Cmentarna – odcinek od skrzyżowania z ul. Hajducką do skrzyżowania z ul. Urbanowicza.
·ul. Kalusa – cały przebieg ulicy.

Ulica Kordeckiego w ww. okresie będzie ulicą jednokierunkową z kierunku ulicy Hajduckiej w kierunku ulicy Częstochowskiej.

Komunikacja publiczna

W czwartek (1 listopada) pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami KZK GOP bezpłatnie. Tego dnia będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty z uwzględnieniem  wyjątków, których spis dostępny jest POD TYM LINKIEM.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.