Zniknął przystanek Chorzów Chopina. Winny... Zorro?

Chorzowianin 2018-11-06 | Komentarzy: 0
Z inicjatywy chorzowskiego teatru zmieniła się nazwa przystanku tramwajowego przy ul. Katowickiej, pomiędzy stacjami Chorzów Rynek i Chorzów AKS. Od 22 października tramwaje zatrzymują się na przystanku Chorzów Teatr Rozrywki.
Zniknął przystanek Chorzów Chopina. Winny... Zorro?

Jak informuje KZK GOP, zmianę wprowadzono na stałe. Jedynie autobusy przy stacji benzynowej nadal zatrzymywać będą się na przystanku Chorzów Chopina. | fot. pat

– Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu planowaliśmy z nową dyrekcją promocję teatru i wtedy zrodził się m. in. ten pomysł. Dzięki bardzo szybkiej reakcji miasta i KZK GOP-u wielu pasażerów już teraz może dowiedzieć się, gdzie jesteśmy – tłumaczy Grzegorz Kozioł, kierownik Biura Promocji i Obsługi Widzów Teatru Rozrywki.

Zmiana nazwy zbiegła się z przygotowywaną premierą nowego spektaklu Teatru Rozrywki, czego artyści nie omieszkali wykorzystać.

– Na przestrzeni ponad 30 lat Teatr Rozrywki na stałe zakorzenił się w tkance miejskiej Chorzowa i nazwa przystanku wydaję się być naturalną koleją rzeczy –dodaje G. Kozioł.

Musical Zorro, który na deskach Rozrywki pojawi się 18 listopada, promowany jest jako opowieść o "bohaterze naszych czasów", a zmiana nazwy na przystanku to jeden z przykładów na superbohaterskie działanie alter ego Diego De La Vegi.

 

Jak informuje KZK GOP, zmianę wprowadzono na stałe. Jedynie autobusy przy stacji benzynowej nadal zatrzymywać będą się na przystanku Chorzów Chopina.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.