Ks. prof. Jerzy Szymik z wykładem w Antoniku

Chorzowianin 2018-10-28
Parafia pw. św. Antoniego z Padwy i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zapraszają do wysłuchania wykładu ks. prof. Jerzego Szymika „Kiedy myślę: Ojczyzna, szukam drogi”. Teo-logiczna perspektywa Jana Pawła II w 100-lecie niepodległości Polski. Ksiądz profesor Jerzy Szymik będzie gościem chorzowskiej parafii przy ul. Kopernika 1 w czwartek 8 listopada br. o godz. 18.00.
Ks. prof. Jerzy Szymik z wykładem w Antoniku

Ks. Jerzy Szymik - urodził się w 1953 roku w Pszowie, W latach 1982-86 był wikariuszem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym. Proboszczem był tu wówczas ks. Franciszek Gębała, duchowy opiekun chorzowskiej „Solidarności”.  Ksiądz Jerzy Szymik organizował w parafii koncerty, wieczory poetyckie, wykłady. Te spotkania dawały inne spojrzenie na ówczesną polską rzeczywistość, dawały nadzieję i – co istotne dla duszpasterza – przyciągały młodych do Kościoła. To w Hajdukach ks. Jerzy Szymik po raz pierwszy pomyślał o publikacji swoich poetyckich utworów.  Dziś jest teologiem i poetą, profesorem nauk teologicznych, wykładowcą teologii dogmatycznej.  W roku 2003  uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury.

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.