Zmarł ks. Andrzej Cuber

Chorzowianin 2018-04-26 | Komentarzy: 0
Ks. Andrzej Cuber, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym zmarł w środę 25 kwietnia wieczorem, po długiej i ciężkiej chorobie.
Zmarł ks. Andrzej Cuber

Ks. Andrzej Cuber | źródło: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Urodził się w 1961 roku w Rogowie koło Wodzisławia Śląskiego. Odszedł w 57. roku życia i 30. roku kapłaństwa.

Proboszczem hajduckiej parafii był od 2006 r.

– Taka niespodzianka opatrzności – mówił, gdy obejmował chorzowską parafię. Nawiązywał w ten sposób do tego, że został ochrzczony w kościele pod tym samym wezwaniem.

Podczas jego posługi miał miejsce generalny remont wnętrza kościoła. Między innymi zainstalowano ogrzewanie podłogowe, położono granitowo-marmurową posadzkę, wymieniono stare witraże, zainstalowano nowy witraż w prezbiterium, wymieniono oświetlenie.

Proboszcz wspierał inicjatywy wiernych, między innymi budowę największej w mieście szopki, którą nazwano Hajduckim Betlejem.

Wcześniej był wikariuszem parafii Opatrzności Bozej w Katowicach Zawodziu. W archidiecezji dał się poznać, jako twórca wyjątkowych rekolekcji, na które zapraszał znanych duszpasterzy, muzyków chrześcijańskich i inne znane osoby z życia kościoła.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.