Nowe ławki w parafii św. Franciszka na Klimzowcu

Chorzowianin 2019-04-02
Dziś przyjechała druga tura ławek do kościoła przy ul. Franciszkańskiej. Nowe meble już czekają, aby służyć parafianom.
Nowe ławki w parafii św. Franciszka na Klimzowcu

Klimzowiecka parafia z inicjatywy proboszcza o. Oktawiusza Lamorskiego oraz przy wielkim zaangażowaniu wiernych wzbogaciła się o nowe ławki. Zamówienie było tak duże, że transport mebli podzielono na dwie tury. Choć część z nich została wymieniona już w zeszłym tygodniu, to dopiero dziś ostatecznie zakończyła się transformacja wnętrza świątyni.

- Nowy kościół od samego początku, czyli już prawie dwadzieścia dziewięć lat czekał na ławki, które będą dostosowane do tego wielkiego pomieszczenia. Przeniesione zostały ławki ze starego kościoła do nowego i uzupełniano je krzesełkami ze szkoły, starymi ławkami bez oparć. Dzięki dobroci parafian, zrobiliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup nowych mebli, która cały czas trwa. Czekaliśmy najpierw na środki, a później na termin u pana stolarza. W dzisiejszych czasach do dobrych rzemieślników trzeba długo czekać, to znaczy, że są dobrzy, skoro mają kolejki. - O kulisach inicjatywy opowiada proboszcz parafii św. Franciszka o. Oktawiusz Lamorski.

Akcja wymiany ławek poza kwestiami utylitarnymi, była bardzo pozytywna pod względem społecznym. Parafianie wpłacali pieniądze na realizacje przedsięwzięcia ale również pomagali w usuwaniu starych mebli, sprzątaniu oraz w przenoszeniu i ustawianiu nowych.

- Mebel kościelny ma służyć nie tylko „mnie”, ale też innym. My zawsze patrzymy na to, kiedy budujemy, lub wyposażamy kościół, że robimy to również dla następnych pokoleń. Liczymy też na to, że tak jak i my chodzimy sumiennie do kościoła, tak pokolenia po nas też będą przychodzić i zapełniać te ławki. Poza radowaniem się z naszego wspólnego dzieła jakim są nowe meble, proszę, żeby się pomodlić, aby te nowe meble mogły służyć przez następne lata. - kończy proboszcz Oktawiusz Lamorski.

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.