Malują to samo, ale każdy inaczej. XII Sielskie Klimaty

Chorzowianin 2018-10-05 | Komentarzy: 0
Już po raz trzynasty malarze z całego Śląska spotkali się w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie, by przenieść barwy jesieni chorzowskiego skansenu podczas pleneru malarskiego "Sielskie Klimaty".
Malują to samo, ale każdy inaczej. XII Sielskie Klimaty

– Młodzież nie tylko maluje, ale też integruje, wymienia poglądy, dlatego myślę, że to bardzo dobra inicjatywa – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. 

Uczestnicy pleneru opanowali cały teren skansenu. Niektórzy upodobali sobie drewniane chałupy, inni skupili się na kapliczkach, czy szerszych krajobrazach.

– Najbardziej podoba mi się, że można bez pośpiechu usiąść, malować. Fajnie, że możemy się spotkać w większej grupie – mówi Franciszek Grabowski z SP nr 13 w Chorzowie. 

Przeglądając prace uczestników zadziwia jak w różny sposób można patrzeć na to samo miejsce.

– Kilka osób maluje jeden punkt, ale zawsze z innej perspektywy. Można szukać różnic, podobieństw – komentuje Jakub Choma z SP nr 44 w Bytomiu.

Plener jest jednocześnie konkursem. Profesjonalne jury w skład którego w chodzią m. in. profesorowie ASP w Katowicach wybierze najlepsze impresje z pleneru i ogłosi laureatów podczas finisażu w Liceum Plastycznym w Katowicach.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.