Młode artystki prezentowały się... w krypcie

Chorzowianin 2016-09-30 | Komentarzy: 0
Portrety, grafika i pejzaż. Trzy różne spojrzenia na sztukę, na człowieka i przyrodę spotkały się na wernisażu młodych artystek w Galerii „Pod schodami u Józefa”
Młode artystki prezentowały się... w krypcie

Małgorzata Trzyna, Alicja Saternus i Miriam Pieniek pokazały swoje obrazy w Galerii Pod schodami.

13 lat temu krypta kościoła pw. św. Józefa po raz pierwszy gościła wernisaż i od tamtej pory regularnie organizowane są tam wystawy malarstwa. Swoje prace prezentują tu zarówno najwięksi na Śląsku artyści plastycy, jak i młodzi, utalentowani adepci sztuki – mówi ks. Antoni Klemens – proboszcz parafii św. Józefa, kurator wystawy.

Tym razem neoromańskie wnętrza wypełniły prace trzech artystek związanych z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. – Każda ma inne zainteresowania, inne inspiracje, też inną techniką operujemy- tłumaczy Alicja Saternus, jedna z bohaterek wieczoru.

Myśląc Alicja mówimy portret. – Uwielbiam malować twarze, szczególnie kobiece, stąd dzisiaj w moich pracach taka ich dominacja- tłumaczy A. Saternus. W zupełnie innym kierunku poszła Małgorzata Trzyna.- Maluje pejzaże. Takie, które gdzieś widziałam, które mnie zainspirowały, ale też wymyślone, jakby z innego świata- tłumaczy M. Trzyna.

Miriam Pieniek, trzecia z autorek wystawy interesuje się grafiką komputerową. – Moim konikiem są ilustracje. Stawiam na kontur, nawet w akwarelach. –mówi M. Pieniek

Co zatem skłoniło te trzy różne światy artystyczne do połączenia sił? Przede wszystkim wspólna pasja do sztuki. – Świetnie się dogadujemy, przyjaźnimy, więc zorganizowałyśmy w trójkę wystawę. Dobrze nam się pracuje razem, co najważniejsze potrafimy się porozumieć w kwestii sztuki - komentują artystki.

Patryk Mataniak

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.